/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçakocacancel

Düzce Akçakoca Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Akçakoca Kiralık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akçakoca kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara sona erdiriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, tarih, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Akçakoca Kiralık Konut Arayanlara İlçe Tarih Bilgisi

Düzce ili içerisinde yer alan Akçakoca ilçesinin tarihi hakkında kesin bilgiler edinilememesine karşın yapılan kazı çalışmalarında Milattan Önce 1200 yıllarına ait kalıntılar bulunmuştur. Bu kalıntının Anadolu topraklarından geçen Trak Kabilelerine ait olduğu düşünülmektedir. Sonraki dönemlerde ise tarihe oldukça önemli izler bırakan Roma uygarlığına ev sahipliği yapan ilçe 1204-1212 yılları arasında Trabzon İmparatorluğu hakimiyeti altına girmiştir. Aynı dönemlerde Cenevizlilerin eline geçen bölge, 1323 yılında Orhan Gazi tarafından Osmanlı Beyliği topraklarına katılmıştır. Akçakoca kiralık ev arayan vatandaşların ilçe tarihi ile yakından ilgilendiği bilinmektedir. Bölge 1862 yılına kadar Bolu Sancak Beyliği’ne bağlı kalmış olup 1934 yılında Akçaşehir ismi ile nahiye olmuştur. 1934 yılına gelindiğinde ise ismi bölgenin fatihi olan Akçakoca Bey’in ismi ile değiştirilmiştir. 1999 yılında Düzce’nin il olması sonrasından sonra bölge ilçe statüsü ile Düzce iline bağlanmıştır. Akçakoca ilçesi tarihi ile Türkiye’de önemli bir konumda yer alan ilçelerden biridir. Bu sebeple de bölgede kiralık daire arayan kişilerin sayısı oldukça fazladır.

Akçakoca Kiralık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 38 bin 846’dir. Toplam nüfusun yüzde 49,07’sini (19 bin 600) erkek, yüzde 50,93’ünü (19 bin 786) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akçakoca kiralık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 43 adet köy bulunmaktadır. Akçakoca kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi, Hacı Yusuflar Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Yalı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Çiçekpınar Köyü, Akkaya Köyü, Aktaş Köyü, Altunçay Köyü, Arabacı Köyü, Balatlı Köyü, Beyhanlı Köyü, Beyören Köyü, Çayağzı Köyü, Dadalı Köyü, Davutağa Köyü, Deredibi Köyü, Dereköy Köyü, Dilaver Köyü, Doğancılar Köyü, Döngelli Köyü, Edilli Köyü, Esmahanım Köyü, Fakıllı Köyü, Göktepe Köyü, Hasançavuş Köyü, Hemşin Köyü, Kalkın Köyü, Karatavuk Köyü, Kepenç Köyü, Kınık Köyü, Kirazlı Köyü, Koçar Köyü, Koçullu Köyü, Kurugöl Köyü, Kurukavak Köyü, Küpler Köyü, Melenağzı Köyü, Nazımbey Köyü, Ortanca Köyü, Sarıyayla Köyü, Paşalar Köyü, Tahirli Köyü, Subaşı Köyü, Tepeköy Köyü, Uğurlu Köyü, Yenice Köyü ve Yeşilköy Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Düzce Akçakoca ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Düzde Akçakoca’da uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Akçakoca Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.