/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Meriçcancel
Edirnecancel

Edirne Meriç Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Meriç Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Meriç kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Meriç Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Marmara Bölgesi’nin Trakya kısmında yer alan Meriç ilçesi Edirne ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Doğusunda ve güneydoğusunda Uzunköprü, güneyinde İpsala ilçesi, batısında ve kuzeyinde ise 56 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan Yunanistan sınırı yer almaktadır. İlçe ismini sınırları içerisinde yer alan Meriç Nehri’nden almaktadır. Akarsular bakımından oldukça zengin olan ilçede yer alan Ergene Irmağı ilçenin güney sınırlarını çizmektedir. Deniz seviyesinden 34 metrelik bir yükseklikte yer alan ilçenin en yüksek noktası 133 metredir. Meriç kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe halkının büyük bir çoğunluğu geçimini tarım faaliyetleri ile sağlamaktadır. Sanayi bölgelerine yakın bir konumda olan ilçede yoğun bir sanayileşme faaliyeti yoktur. Ancak ilçede konut tercihinde bulunan vatandaşlar isterlerse yakın bölgelerdeki fabrikalarda çalışarak geçimlerini sağlayabilirler. İlçede yetiştirilen tarım ürünleri; pirinç, buğday, ayçiçeği, şeker pancarı, baklagiller, elma, üzüm, armut, susam, ve arpadır. İlçede tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetleri ile de ilgilenilmektedir. İlçe son dönemde yaşanan modernleşme eğilimi ile birlikte modern tarım ve hayvancılık konusunda kendini geliştirmektedir. Bu sebeple ilçede Meriç kiralık ev tercih eden kişilerin sayısında da gün geçtikçe gözle görülür bir artış yaşanmaktadır. 

Meriç Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 201’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,33’ünü (7 bin 289) erkek, yüzde 48,67’sini (6 bin 912) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Meriç kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 21 adet köy bulunmaktadır. Meriç kiralık ev arayabileceğiniz mahalleler ve köyler: B.Doğanca Mahallesi, Gazi Mahallesi, İzzet Paşa Mahallesi, K. Doğanca Mahallesi, Merkez Mahalles, Şehit Mehmet Aydın Mahallesi, Adahasarlı Köyü, Akçadam Köyü, Akıncılar Köyü, Alibey Köyü, Büyükaltıağaç Köyü, Hasırcıarnavutköy Köyü, Kadıdondurma Köyü, Karahamza Köyü, Karayusuflu Köyü, Kavaklı Köyü, Küçükaltıağaç Köyü, Küpdere Köyü, Nasuhbey Köyü, Olacak Köyü, Paşayenice Köyü, Rahmanca Köyü, Serem Köyü, Saatağacı Köyü, Serem Köyü, Umurca Köyü, Yakupbey Köyü ve Yenigörüce Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Edirne Meriç ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Edirne Meriç uygun fiyatlı kiralık evler için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.