/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ağıncancel

Elazığ Ağın Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ağın Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ağın kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ağın Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ilinin önemli ilçelerinden biri olan Ağın il merkezine 77 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Doğusunda Çemişgezek ilçesi, batısında Arapgir ilçesi, güneyinde Keban ilçesi, kuzeyinde ise Arapgir ve Kemaliye ilçeleri ile çevrilidir. Engebeli yer şekillerine sahip olan ilçenin yüzölçümü 268 kilometrekaredir. İlçenin kuzeyinde Hekemat Tepesi, güneyinde Osman Tepesi, batısında ise Aliuşağı Tepesi yer almaktadır. Oldukça sulak ve verimli arazilere sahip olan ilçedeki yemyeşil doğa oldukça güzeldir. Ağın kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçeden Fırat Nehri’nin bir kolu olan Karasu ırmağının ilçe sınırlarından geçtiği bilgisine ulaşmaktadırlar. Geçmiş dönemlerde tipik karasal iklim altında olan ilçe, baraj gölünün oluşması ile birlikte daha yumuşak bir iklime sahip olmuştur. Denizden yüksekliği 1005 metre olan ilçenin çevresi gene olarak plato özelliği göstermektedir.  Bu plato oluşumları arasından 3000 metreyi geçen Munzur Dağları’nın güney yamaçlarında baraj gölü bulunmaktadır. 

Ağın Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Elazığ Ağın kiralık konut arayanlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe halkının temele geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık faaliyetleri bulunmaktadır. İlçe sulanabilir verimli tarım arazileri bakımından zengin olduğundan dolayı bölgede birçok tarım ürünü yetiştirilebilmektedir. Bunların başlıcaları; arpa, buğday ve bazı meyve ve sebzelerdir. İlçe halkı tarım faaliyetlerinin dışında hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri bölge halkının önemli geçim kaynakları arasında yer almakta olup genellikle büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri görülmektedir.

Ağın Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Ekonomi Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 2 bin 776’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,14’ünü (1.364) erkek, yüzde 50,86’sını (1.412) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ağın kiralık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 16 adet köy bulunmaktadır. Ağın kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Başpınar Mahallesi, Merkez Mahallesi, Şenpınar Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Altınayva Köyü, Aşağıyabanlı Köyü, Bademli Köyü, Bahadırlar Köyü, Balyakası Köyü, Beyelması Köyü, Demirçarık Köyü, Dibekli Köyü, Kaşpınar Köyü, Modanlı Köyü, Öğrendik Köyü, Pulköy Köyü, Samançay Köyü, Saraycık Köyü, Yedibağ Köyü ve Yeni Paydam Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihini Elazığ Ağın ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elazığ Ağın uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Ağın Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.