/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kösecancel

Gümüşhane Köse Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Köse Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Köse kiralık konut arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu nedenle hazırladığımız bu yazıda Köse ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Köse Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

Öncelikle Köse ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Gümüşhane iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 471 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.560 metredir. Gümüşhane il merkezinin güney tarafında kalmaktadır. İlçenin etrafında bulunan lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzeyinde Gümüşhane il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu tarafında Bayburt il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Kelkit ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında ise Bayburt ili ile yine Kelkit ilçesi yer almaktadır.

Köse Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Köse kiralık daire düşünneler için konumu gereği, Köse ilçesinde Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgelerinde görülen hava koşullarına benzer bir iklim oluşmuştur. Yaz mevsimleri kurak ve sıcak geçerken kış ve ilkbahar ayları yağışlı geçer. 

İlçe sakinleri geçimlerini, Türkiye'de bulunan diğer pek çok ilçede olduğu gibi tarım ve hayvancılık sektörleri sonucunda elde etmektedir. Bu sektörlerin yanı sıra küçük çapta nakliyecilik ve yolcu taşımacılığı da yan gelirler sağlamaktadır. Son olarak son zamanlarda da ticaret ve madencilik faaliyetleri üzerine düşülerek ilerlemeler kaydedilmektedir.

Köse Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçenin Kısa Bir Tarihi

1516 yılındaki Bayburt tahrir kayıtlarına göre, Köse Köyü Bayburt Sancağı'nın Kelkit Nahiyesi'ne bağlı idi. 1916 senesinde Ermeni ve Rus askerlerinin yönetimine geçmiştir. 17 Şubat 1918 tarihinde ise bu istiladan kurtulmuştur. Cumhuriyetin ilanından sonra Gümüşhane bir il statüsü kazanmıştır ve Köse de Kelkit Kazasına bağlı bir bucak statüsüne geçmiştir. 

Köse Kiralık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Köse ilçesinde toplam 9.387 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,75'i erkektir ve geriye kalan %49,25'lik kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, ilçenin nüfus düzeni pek belli olmamak ile birlikte son senede gözle görülür bir nüfus artışı yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %16,13 olarak tespit edilmiştir. 

Köse ilçesine bağlı olan toplam beş adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Köse kiralık ev arayan kişilerin tercih edebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Yeni Mahallesi,
  • Yavuz Selim Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi.

Eğer siz de Köse Bahçelievler Mahallesi sahibinden kiralık konut arıyorsanız bölgede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Köse Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.