/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Avcılarcancel

İstanbul Avcılar Kiralık Ev

araması için 348 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Avcılar Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Avcılar kiralık konut düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Gelin, İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Avcılar’ı birlikte inceleyelim. Türkiye’nin metropol kenti olan İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunmaktadır. Avcılar ilçesi, doğusunda Küçükçekmece ilçesi ile komşu vaziyettedir. İlçenin sınırları Küçükçekmece Gölü ile Marmara Denizi’ne kadar uzanmaktadır. Şehir merkezinden 27 kilometre uzakta yer alan Avcılar’ın yüzölçümü 41.85 kilometrekare olarak hesaplanmıştır.

 

İlçe, içerdiği eğitim olanakları sebebiyle öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bir yerleşim noktasıdır. Ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan İstanbul Üniversitesi’nin bir yerleşkesi bu ilçenin sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bahsi geçen yerleşke, mühendislik, veterinerlik ve işletme fakültelerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple özellikle kampüs çevresinde Avcılar 1+1 kiralık daire sahibinden arayışında olanların sayısı oldukça fazladır. 

 

Avcılar Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Avcılar kiralık ev düşünenler, ilçenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Avcılar ilçesi, İstanbul’daki önemli sanayi merkezlerinden biridir. İlçe ilk kurulduğu yıllarda tarım ve bağcılık, hatta balıkçılık faaliyetleri yaygın iken bugün semtte genellikle sanayi tesisleri bulunmaktadır. Bu sebeple de birçok mavi yakalı işçinin, tercih ettiği bir yerleşim bölgesi olma özelliği taşır. İlçede, bilhassa tekstil atölyeleri önemli bir ekonomik faaliyet olarak göze çarpmaktadır. Avcılar ilçe sınırları içerisinde büyüklü küçüklü 250’den fazla sanayi tesisi ve imalathane bulunmaktadır. Burada yaşayan kişilerin büyük bir çoğunluğu orta ve dar gelirli ailelerden oluşmaktadır. 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe statüsüne kavuşan Avcılar, bugün oldukça hızlı bir şekilde kentleşmektedir. 

 

Avcılar Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografik Özellikleri

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, Avcılar ilçesinin nüfusu 435.625 kişiden oluşmaktadır. Semtte yaşayanların %49.96’sı erkek, %50.04’ü kadındır. Nüfus, cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmış bir vaziyettedir. İlçe on büyük mahalleden oluşmaktadır ve bu mahalleler birbirlerine yakın sosyo-ekonomik seviyede yer almaktadır. Avcılar kiralık daire tercih edecekler aşağıdaki mahallelerden birini seçebilirler:

 

 • Avcılar Merkez Mahallesi
 • Ambarlı Mahallesi 
 • Cihangir mahallesi
 • Gümüşpala Mahallesi
 • Denizköşkler Mahallesi
 • Üniversite Mahallesi
 • Mustafa Kemal Paşa Mahallesi
 • Firüzköy Mahallesi
 • Tahtakale Mahallesi
 • Yeşilkent Mahallesi 

 

Yeşilkent, Cihangir ve Tahtakale Mahalleleri, ilçe nüfusunun büyük bir bölümünü barındırmaktadır. Bu sebeple, bahsi geçen mahallelerde ev tutmayı düşünüyorsanız, rekabeti yüksek bir emlak piyasası ile karşı karşıya olduğunuzu bilmeniz sizin için yararlı olabilir. 

 

Avcılar Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerinden hareketle, ilçede toplam 170.668 adet konut bulunduğunu söyleyebiliriz. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.59 ile İstanbul ortalamasının üstündedir. Avcılar’da kiralık evler ortalama 100 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira ise 11 Türk Lirası’dır. Avcılar kiralık ev tercih edecek bir kişinin her ay ortalama 1063 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Konut tipine göre kira bedelleri ise aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 951 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 993 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1214  Türk Lirası 

 

Eğer Avcılar kiralık konut tercihinizde kararlı iseniz, ilçedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya Avcılar Şükrübey’de sahibinden kiralık daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Avcılar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.