/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beydağcancel

İzmir Beydağ Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Beydağ Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Beydağ kiralık konut tercih edecekler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. İlçenin tarihinden, coğrafi özelliklerine kadar birçok farklı konuya değindiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Beydağ ilçesi, Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü kenti olan İzmir’in güneydoğusunda yer alan bir yerleşim bölgesidir. Küçük Menderes Havzası içinde bulunan ilçe, Aydın Dağları’nın eteklerine kurulmuş vaziyettedir. Beydağ’ın doğusunda Aydın’ın Nazilli ilçesi, kuzeyinde kiraz, kuzeybatısında Kaymakçı, batısında ise Bademli yer almaktadır. Küçük Menderes Nehri ilçeye can suyu olmaktadır. Beydağ’ın yüzölçümü yaklaşık olarak 199 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği ise sadece 235 metredir. Tarih boyunca çok çeşitli medeniyete ev sahipliği yapmış olan bölgede, ilk Türk beyliklerinden olan Aydınoğulları hüküm sürmüştür. Daha sonra, ilçe toprakları Osmanlı Devleti tarafından fethedilmiştir. 

 

Beydağ Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Beydağ kiralık ev arayanlar, ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Zira coğrafi özellikler, bir yerleşim bölgesinin ekonomisini ve yerleşim tipini epeyce etkilemektedir. İl merkezine 142 kilometre uzakta yer alan ilçede, Akdeniz iklimi hakimdir. Bu sebeple, yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. En çok yağış ilkbahar ve sonbahar aylarında yağmur şeklinde düşer. İlçede Ocak ayı sıcaklık ortalaması yaklaşık 10 derece iken, Temmuz ayında ölçülen ortalama sıcaklık ise 37 derecedir. En sıcak ayları Temmuz ve Ağustos’tur ve bölgede ölçülebilen en yüksek sıcaklık 42 derecedir. Sıcaklıkların çok nadir sıfırın altına düştüğü ilçede, kar yağışı hemen hemen hiç görüşmez. İlçe merkezine çok yakın bir noktada bulunan Bozdağ’da ise kışın kar yağışı sıkça görülmektedir.

 

Beydağ Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi 

Beydağ kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin ekonomik yapısı ve istihdam durumu hakkında bazı endişelere sahip olabilirler. İlçedeki en temel ekonomik faaliyet tarım ve hayvancılıktır. Küçük Menderes Nehri’nin suladığı havzada, toprak verimliliği bir hayli fazladır. İklim koşullarının son derece uygun olduğu ilçede, yılda iki ya da üç kere ürün alınabilmektedir. Modern tarım aletlerinin kullanıldığı tarımsal üretimde, verimlilik ve çeşitlilik artmıştır. İlçenin en önemli tarımsal ürünleri kestane, incir ve zeytindir. Ayrıca bölgede yetiştirilen barbunya, iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere kent merkezine gönderilmektedir. Daha çok büyükbaş hayvancılığın yapıldığı ilçe merkezinde, küçükbaş hayvan da beslenmektedir. Eğer tarımla uğraşıyorsanız veya uğraşmak istiyorsanız İzmir Beydağ kiralık ev tercihiniz oldukça isabetli olacaktır. 

 

Beydağ Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, ilçede yaşamını sürdüren kişilerin sayısı 12.507’e ulaşmıştır. Bu kişilerin 6.264’ü erkek, geriye kalan 6.243’ü kadındır. Daha net bir ifade ile ilçe nüfusunun %50.08’i erkek, %49.92’si kadındır. Bölgede nüfus cinsiyetlere dengeli dağılmıştır. Ancak Beydağ nüfusunun yarısından fazlasını orta yaşlı kişiler oluşturmaktadır. İlçe 26 büyük mahalleden meydana gelmiştir. ve Beydağ’da kiralık evler bu mahallelere yayılmış vaziyettedir. Beydağ kiralık daire tercih edecek bir kişi, ilçenin en gelişmiş on mahallesinde arayışını sürdürebilir :

 

  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • Eğridere Mahallesi
  • Aktepe Mahallesi
  • Kurudere Mahallesi
  • Adaküre Mahallesi
  • Yağcılar Mahallesi
  • Halıköy Mahallesi 
  • Çamlık Mahallesi 
  • Erikli Mahallesi 

 

Eğer Beydağ kiralık konut arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılara danışabilir veya sahibinden Beydağ kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Beydağ Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.