/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İzmircancel

İzmir Kiralık Ev

araması için 2,558 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İzmir Kiralık Konut Arayanlara İl Rehberi

İzmir kiralık konut arayanlar için İzmir’in genel özelliklerini ve konut projelerini mercek altına aldık. Türkiye’nin üçüncü kalabalık kenti olan İzmir Ege Bölgesi’nde yer alır. Türkiye’nin tarihi, ekonomisi, sosyo-kültürel açısı bakımından önemli bir konumdadır. Son verilere göre 4,28 milyon nüfusa sahip olan İzmir 8 bin 500 yıllık tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Ege’nin incisi olarak tanımlanır. Kıyı şeridi, enfes deniziyle turizm açısından da büyük bir potansiyele sahip İzmir’in 629 kilometrelik kıyı uzunluğu mevcuttur. Bunun 101 kilometrelik bölümünü ise doğal plajlar oluşturur.

 

Avrupa tarzı ve modern yaşam standardı ile özellikle yazın çok sayıda yabancı turisti ağırlayan İzmir’in ekonomik gelirinin büyük bir bölümünü turizm gelirleri karşıladığı gibi otel işletmeciliği ve turizm faaliyetleri de gelişmiştir. İzmir kiralık ev günlük arayışlarını özellikle yaz aylarında artırıyor.

 

İzmir Kiralık Konut Arayanlara Coğrafi Özellikleri

İzmir; yazları sıcak, kışları da oldukça yaşanacak bir yer olarak ılık geçer. Fakat İzmir kış yağmurlarıyla meşhurdur. Bitki örtüsüne baktığımızda ise çok sıcak geçen yaz aylarında kuraklığa dayanıklı bitki çeşitliliği hakimdir. Küçükmenderes, Gediz, Bakırçay gibi akarsular bölgenin önemli akarsularını oluşturuyor. İzmir’in komşu ilçeleri arasında ise;

 

  • Kuzeyde Madra Dağları
  • Güneyde Kuşadası ve Aydın
  • Batıda Çeşme Yarımadası
  • Doğuda Manisa bulunuyor.

 

İzmir Kiralık Konut Tercih Edeceklere Ulaşım Rehberi

İzmir kiralık konut arayışınızda ulaşım aksları çok önemlidir. Deniz yolu ulaşımı aktif olarak kullanılan İzmir’de Bostanlı, Karşıyaka, Bayraklı, Alsancak, Pasaport, Konak, Göztepe ve Üçkuyular İskeleleri olmak üzere 8 adet iskele vardır. İlçede havaalanı olması da çok önemli bir trafiğe sebep olmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havaalanı 1987 yılında açılmıştır ve her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlar. Bölgede direkt uçuşlar yapıldığı gibi iç ve dış hatlar da aktif olarak kullanılır. Öte yandan Işıkkent’te bulunan İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali de oldukça yoğun olan bir bölge. Demiryolu da İzmir’i çevrelemiştir ve İzmir’in ulaşımını rahatlatmıştır. Kiralık daire İzmir Buca arayışı olanlar için İZBAN denilen metro hattıyla metroya yakın bir daire kiralayabilir.

 

İzmir Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

İzmir kiralık konut arayanlar için ilçe bilgisi de önemlidir. 30 tane ilçesi bulunan İzmir’in bazı bölgeleri kışın sakin olurken yazın nüfusu artmaktadır. İzmir ilçeleri şu şekilde; Bergama, Beydağ, Karaburun, Bayındır, Aliağa, Torbalı, Çeşme, Bornova, Selçuk, Balçova, Foça, Kemalpaşa, Bayraklı, Buca, Gaziemir, Çiğli, Karabağlar, Karşıyaka, Dikili, Güzelbahçe, Narlıdere, Seferihisar, Menemen, Kınık, Menderes, Urla, Konak, Ödemiş, Kiraz, Tire. İzmir’de yerleşimin en yüksek olduğu ilçelerden biri Bornova’dır. Kiralık konut İzmir Bornova arayışı olanlar için İzmir Ege Üniversitesi’nin orada olması bölgedeki dinamiği artırır. Hem öğrenci hem İzmir yerlilerinin oturduğu bölgede konut stokunun artırılması açısından birçok modern konut projeleri yükseliyor. Boronova’da 442 bin 839 kişi yaşıyor.

 

İzmir Kiralık Konut Arayanlara Konut Bilgisi

İzmir de kiralık konut bakanlar için fiyatlar çok önemli bir etmen oluyor. İzmir’in en çok tercih edilen ilçeleri arasında Bornova, Buca, Karabağlar, Karşıyaka gibi ilçeler yer alıyor. Karşıyaka toplam nüfusu 345 bin 734’dür. 4 köyü olan İzmir kiralık ev Karşıyaka seçeneklerine bakanlar için fiyatlara baktığımızda Ortalama 120 m2 olan bir İzmir kiralık daire ortalama kirası bin 728 TL’den başlıyor. İzmir genelinde ortalama 85 m2 olan bir dairenin fiyatı bin 282 TL’den başlıyor. Konut tipine göre değişkenlik gösteren fiyatlarda İzmir’in genelinde her bütçeye, daire tipine ya da aradığınız özelliklere uygun daire bulma şansınız yüksek. Siz de hemen emlakçıdan ya da sahibinden sahibinden kiralık ev İzmir seçeneklerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.