/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiğlicancel

İzmir Çiğli Kiralık Ev

araması için 449 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çiğli Kiralık Konut Arayanlar İçin Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev arayanlar için en uygun ilanlara ulaştırmanın yanında yaşayacağınız şehir hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Çiğli kiralık konut arayışında olanlar için ilçenin genel bilgilerini, nüfusu, iklimi, ulaşımı, okulları, hastaneleri ve konut kira piyasası ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

1992 yılında ilçe statüsüne yükseltilen ve İzmir’in şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. İlçenin adlandırılışı tarihi kaynaklarda bölgenin denize yakınlığı sebebiyle yeşil alanlara çok çiğ düşmesinden dolayı olduğu bilinmektedir. Çiğli’de yaşayan yerli kesimin genelde göçmen ve Balıkesir’den gelen insanlardan oluşmaktadır. İlçe içerisinde İzmir ili genelinde hüküm süren Akdeniz iklimi hakimdir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ılık ve yağışlıdır. İlçenin toplam yüzölçümü 495 kilometrekare, rakımı 50 metredir. Çiğli kiralık daire arayanlar için ilçenin çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Kuzeyinde Menemen ilçesi,
  • Kuzeydoğusunda ve doğusunda Karşıyaka ilçesi,
  • Güneyinde ve batısında İzmir Körfezi bulunmaktadır. 

 

Çiğli ilçesi İzmir Körfezindeki Gediz Nehrinin yatağının oluşturduğu ovada kurulmuş ve geniş bir kıyı ovası bulunmaktadır. 2018 yılı verilerine ögre nüfusu 194.525 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,22’si kadın, yüzde 49,78’i erkekten oluşmaktadır. 

 

Çiğli Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

2019 yılı TÜİK veirlerine göre toplam 26 tane mahallesi bulunmaktadır. Çiğli kiralık konut arayışı yapabileceğiniz mahallelerinden nüfusu en fazla olanları şunlardır; Ataşehir Mahallesi, Evka-5 Mahallesi, Küçük Çiğli Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Balatçık Mahallesi, Egekent Mahallesi, Yeni Mahalle Mahallesi, Yakakent Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Şirinkent Mahallesi ve bölgede en çok arananlardan biri olan Çiğli Maltepe kiralık evler incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

 

Çiğli Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mart ayı veirlerine göre Çiğli İlçesinde toplam 93.961 adet konut bulunmakta ve bu konutlarda hane başına 3,05 kişi yaşamaktadır. Kira piyasasında tercih edilecek olan dairenin bulunduğu konuma, sahip olduğu manzaraya ya da yakın olduğu sosyal alanların yanında barındırdığı site ya da daire özelliklerine göre kira fiyatları değişiklik göstermektedir. İzmir’in metropol ilçelerinden biri olan Çiğli’de ortalama alan 100 metrekare, ortalama birim kira fiyatı 12 TL olarak hesaplanmıştır. Konut tipine göre Çiğli kiralık konut fiyatları;

 

  • 1+1 61 metrekare daire kira fiyatı ortalama 1.021 TL,
  • 2+1 95 metrekare daire kira fiyatı ortalama 1.130 TL,
  • 3+1 130 metrekare daire kira fiyatı ortalama 1.206 TL,
  • 4+1 213 metrekare daire kira fiyatı ortalama 3.086 TL’dir. 

 

Bölgenin en çok tercih edilen mahallelerinden biri olan Çiğli Yeni Mahalle kiralık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilir ve istediğiniz evi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

 

Çiğli Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçedeki Okullar ve Hastaneler

İlçede M.E.B’e bağlı olarak eğitim veren ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumu sayısı toplam 64’dür. Çiğli kiralık konut arayanlar için ilçe sınırları içerisinde devlet hastanesi bulunmamaktadır, sağlık hizmeti veren 4 adet özel hastane ve klinik bulunmaktadır.  

 

Çiğli Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ulaşımı

Çiğli ilçe içerisinde ulaşım belediye otobüsleri, özel otobüsler, minibüs ve dolmuşlar ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda Menemen İzban hattı ilçeden geçmekte ve diğer ilçeler arasında kolaylıkla ulaşabilme imkanı sunmaktadır. Çiğli kiralık konut arayanlar için Karşıyaka’ya 7 kilometre, Menemen’e 18 kilometre, İzmir İl merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Şehirden Çanakkale- İzmir karayolu geçmektedir. Toplu konutlarının en fazla bulunduğu mahalleleri olan Egekent, Evka-5 ve Evka-2 Mahallelerine otobüs ve minibüsler günün belli saatlerinde sıklıkla hizmet vermektedir. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgede en çok tercih edilen ilanlara, güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden kiralık daire İzmir Çiğli Egekent ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çiğli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.