/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kemalpaşacancel

İzmir Kemalpaşa Kiralık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Kemalpaşa Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Kemalpaşa kiralık konut tercihinde bulunacaklar için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Sizin için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra, ilçenin coğrafi özelliklerin, ekonomisine, mahallelerinden, emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Kemalpaşa ilçesi, Ege’nin incisi olarak da bilinen ve Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü kenti olan İzmir’in doğusunda yer almaktadır. Kemalpaşa’nın kuzeyinde Manisa ili, güneyinde İzmir’e bağlı Torbalı ve Bayındır ilçeleri, batısında ise Bornova ve Buca gibi yerleşim merkezleri bulunmaktadır. İlçenin bilinen en eski adı Nif’tir. Ancak 1922 yılında ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bir gece bu bölgede konaklamıştır ve ilçe bu tarihten sonra Kemalpaşa olarak anılmaya başlanmıştır. Kemalpaşa ilçesi yaklaşık 658 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği ise 225 metredir. 

 

Kemalpaşa Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir yerleşim bölgesinde, kentleşme üzerindeki en belirleyici etkenlerden biri o bölgenin sahip olduğu ekonomik yapı ve istihdam potansiyelidir. Dolayısı ile Kemalpaşa kiralık daire tercih edeceklerin, dikkat edecekleri ilk noktalardan birisi ilçenin ekonomik durumudur.  Kiraz’ın başkenti olarak da bilinin Kemalpaşa ilçesi, tarım ve hayvancılık faaliyetler, başat ekonomik sektör olarak ön plana çıkmaktadır. İlçede yetiştirilen kiraz, zeytin ve şeftaliler iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere kent merkezine gönderilirler. İlçede, tarıma dayalı sanayi gelişmektedir. Özellikle, burada yetiştirilen zeytini işlemek ve zeytinyağına dönüştürmek için çok çeşitli imalathaneler ve küçük tesisler kurulmuştur. Bir diğer yandan, yerel halkın büyük bir kısmı tarım dışında hayvancılıkla da ilgilenirler. Küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı oldukça yaygındır. 

 

Kemalpaşa Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

Eğer İzmir Kemalpaşa Armutlu kiralık daire tercihinde bulunmayı düşünüyorsanız, arayış sürecinde 85.Yıl Cumhuriyet Mahallesi’ne göz atmanızda yarar olacaktır. 01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede yaşayanların sayısı 106.298’dir. Bu kişilerin, %49.22’si kadın, geriye kalan %50.78’i erkektir. Bir önceki yıla göre ilçenin nüfusu %0.75’lik bir artış göstermiştir. Kemalpaşa ilçesi, 48 mahalleden oluşmaktadır. Kemalpaşa kiralık ev düşünenler, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde arayışlarını yoğunlaştırabilirler :

 

 • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 
 • Sekiz Eylül Mahallesi 
 • Soğukpınar Mahallesi 
 • Atatürk Mahallesi 
 • Hürriyet Mahallesi 
 • 85. Yıl Cumhuriyet Mahallesi 
 • Sütçüler Mahallesi 
 • Örnekköy Mahallesi
 • 75.Yıl Cumhuriyet Mahallesi 
 • Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi 

 

Kemalpaşa Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

Eğer Kemalpaşa kiralık konut arayışınızı mutlu bir sonla bitirmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya  EmlakJet Kemalpaşa kiralık daire ilanlarının yer aldığı listeleme sayfalarımıza göz gezdirebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’ndan hareketle. Kemalpaşa’da kiralık evler ortalama 130 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira ise sadece 8 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile, İzmir Kemalpaşa kiralık ev düşünen bir kişinin her ay ortalama 1017 Türk Lirası ödemesi gerekecektir.  Ancak bu ortalama rakam, konut tipine ve konutun sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Örneğin İzmir Kemalpaşa eşyalı kiralık daire arayışı devam eden bir kişinin, bu rakamın üstüne çıkması oldukça muhtemeldir. Konut tipine göre kira bedelleri ise aşağıdaki gibidir:

 

 • 2+1, 105 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 823 Türk Lirası
 • 3+1, 135 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 1045 Türk Lirası
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kemalpaşa Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.