/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Menemencancel

İzmir Menemen Kiralık Ev

araması için 97 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Menemen Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Menemen kiralık konut düşünenler için,  ev arama süreçlerini kolaylaştıracak bir tercih rehberi hazırladık. İlçenin coğrafi özelliklerinden, ekonomisine, mahallelerinden emlak piyasasına kadar çok çeşitli konuya yer verdiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Menemen, Ege’nin incisi olarak da bilinen Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü şehri olan İzmir’in bir ilçesidir. Kent merkezinden 33 kilometre uzakta yer alan Menemen, 701 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği ise ortalama 30 metredir. İlçenin doğusunda Manisa ili, batısında Foça ilçesi ile Ege Denizi, kuzeyinde Aliağa, güneyinde ise Çiğli ilçeleri ile çevrilidir. Menemen ilçesinde, Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de ilçede yazlar  kurak ve sıcak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir.

 

Menemen Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomik Yapısı 

Menemen kiralık daire arayışı içerisinde olanlar, ilçenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Menemen ilçesinde yaşamını sürdürenlerin en temel geçim kaynağı tarımdır. Ilıman iklim koşulları ve verimli topraklar, ürün çeşitliliğini arttırmıştır. İlçede muz meyvesi hariç hemen hemen tüm bitkisel ürünler yetiştirilebilmektedir. Fakat en çok yetiştirilen ürünler, pamuk, buğday, şeftali, zeytin, üzüm, kayısı, domates ve biberdir. Son dönemlerde çilek yetiştiriciliği de bir hayli yaygınlaştırılmıştır. Burada üretilen ürünler, kurutulmuş formları ile yurtdışına ihraç edilmektedir. Özellikle kurutulmuş domates, önemli bir ihracat ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. İlçede çok sayıda sanayi tesisi bulunmaktadır. Ayrıca bölgede yer alan Plastik Organize Sanayi Bölgesi, birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. 

 

Menemen Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

Menemen ilçesinin nüfusu , 01 Şubat 2019 yılında açıklanan TÜİK Raporu’na göre 174. 564 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %48.92’si kadın, geriye kalan %51.08’i erkektir.  İlçe, 8 büyük belde, 20 köy ve 17 mahalleden meydana gelmektedir. Menemen kiralık ev arayan kişiler, arayışlarını, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde sürdürebilirler:

 

 • 30 Ağustos Mahallesi
 • Kasımpaşa Mahallesi
 • Uğur Mumcu Mahallesi
 • İsmet İnönü Mahallesi
 • İstiklal Mahallesi
 • Esatpaşa Mahallesi
 • Mermerli Mahallesi
 • Irmak Mahallesi 
 • Gölcük Mahallesi 
 • 9 Eylül Mahallesi 

 

Listenin üçüncü sırasında yer alan Uğur Mumcu Mahallesi, 13.078  kişilik nüfusu ile oldukça gelişmiş ve kalabalık bir yerleşim merkezidir. Bu sebeple, şehrin olanaklarından daha kolay istifade etmek isteyenler Menemen Uğur Mumcu Mahallesi kiralık daire tercihinde bulunabilirler 

 

Menemen Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

Eğer Menemen Kiralık Konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya Menemen müstakil kiralık ev gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgiye göre ilçede toplam 89.955 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.5’dir. Menemen’de kiralık daireler ortalama 120 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira ise ortalama 9 Türk Lirasıdır. Dolayısı ile Menemen kiralık  ev arayan bir kişinin, her ay ortalama 1109 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. Ancak kira bedelleri,  konut tipinden ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Menemen Kasımpaşa Mahallesi’nde kiralık daireler yaklaşık 947 Türk Lirası kira bedeline sahiptir. Kiralar, konut tipine göre ise aşağıdaki gibi değişmektedir:

 

 • 1+1, 55metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 829 Türk Lirası 
 • 2+1, 96 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 940 Türk Lirası
 • 3+1, 135  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1058  Türk Lirası
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.