/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tirecancel

İzmir Tire Kiralık Ev

araması için 10 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Tire Kiralık Konut Tercih Edeceklere İl Hakkında Bilgiler

Ev aramak artık EmlakJet sayesinde çok kolay. İhtiyaç ve isteklerine uyan evi bulmak için sadece listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. Tire kiralık konut bakarken de size yol göstermesi için ilçenin nüfusundan mahallelerine emlak piyasasından konumuna kadar birçok noktayı bu yazıda bir araya getirdik. Tire, İzmir’in ilçelerinden birisidir. İzmir’in iç kesimlerinde yer alan ilçenin denize kıyısı yoktur. İlçe İzmir merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıktadır. İlçenin kuzeyinde Bayındır, doğusunda Ödemiş, batısında Torbalı ve Selçuk ilçeleri güneyinde de Aydın ili yer alır. Bölge 814 kilometrekarelik bir alana kurulmuştur ve deniz seviyesinden yüksekliği ortalama alarak 93 metredir.

 

Tire kiralık konut arayanlar istedikleri eve taşındıkları zaman gezmek için birçok tarihi ve kültürel yer bulabilirler. Bölge tarihi boyunca birçok uygarlığa ev sahipli yapmıştır. Sizde ülkenin bu tarihini görmek için İzmir Tire müzesindeki tarihi eserleri görebilir, ülkemizin en büyük açık pazarlarından biri olan Tire pazarında alışveriş yapabilirsiniz. İlçede bulunan Ulu Cami, Kara Hasan Cami, Hafsa Hatun Cami gibi birçok camiyi ve 15.yüzyılda inşa edilmiş Yoğurtluoğlu Külliyesini ziyaret edebilir, 1826 yılında yaptırılan Necip Paşa Kütüphanesine uğrayabilirsiniz. Bunların dışında ilçede bulunan Kayıstiros Kaya Mezarları, Tahtakale Hamamı, Tahtakale Çarşısı ve Abdüsselam (Ali Efe) Hanı ilçede bulunan önemli yapılardandır. İlçeye ulaşımda hem karayolu hem de demiryolu kullanılabilir. Demiryoluyla ulaşım için İzmir (Basmane) - Tire arasında demiryolu ulaşımı kullanılır. Karayoluyla ulaşımda ise ilçeye İzmir Otogarından otobüs seferleri yapılmaktadır. Siz bu tarihi dokusunu tatmak için ilçeye kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirecekseniz Tire günlük kiralık ev ilanları için sitemize göz atmanız yeterli. 

 

Tire Kiralık Konut Fiyatları

Siz de eğer ev arayışınızda bu ilçeyi tercih etmeyi düşünüyorsanız ilgili ilanlar EmlakJet sayesinde sadece bir tık uzaklıkta. Bütçenizi de oluşturduysanız isteklerinize uyan olan evi Tire kiralık daire sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle listeleme sayfalarımızdan vakit kaybetmeden göz atabilirsiniz. Tire kiralık daire piyasasını sizler için araştırdık. İlçedeki toplam konut sayısı 47.355’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı da yaklaşık 2,95’dir. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre bölgedeki evlerin ortalama alanları 120 metrekareden oluşur. Tire kiralık konut fiyatları ise ortalama 1.002 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen kira bedeli de 8 TL’dir. İlçedeki kiralık dairelerin alanlarına ve oda sayılarına göre ortalama kira bedelleri ise aşağıdaki gibidir.

 

  • 2+1, 90 metrekare bir konut kirası 882 Türk Lirası
  • 3+1, 125 metrekare bir konut kirası 969 Türk Lirası
  • 4+1, 160 metrekare bir konut kirası 1.256 Türk Lirası

 

Tire Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Demografisi

01. Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçenin nüfusu 84.457 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,80’ini kadınlar ve %49,02’sini erkekler oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılmıştır. Tire’nin yıllık nüfus artış oranı ise %0,75 civarlarındadır. İlçenin toplamda 88 mahallesi vardır. Bu mahalleler arasından ilçenin nüfusu en yüksek olan mahalleleri Fatih mahallesi, Hürriyet mahallesi, Atatürk Mahallesi, Kurtuluş mahallesi ve 4 Eylül mahallesidir. En düşük nüfusa sahip mahalleler ise Armutlu mahallesi, Dibekçi mahallesi, Hasançavuşlar mahallesi ve Yemişler mahallesidir. Siz de bu ilçeden ev kiralamak istiyorsanız istediğiniz mahalleyi listeleme sayfalarımızdan hızlıca aratabilirsiniz. Eğer ev alırken istediğiniz kriterlere uygun olan evi bulmak istiyorsanız örneğin Tire eşyalı kiralık ev gibi seçeneklerle sitemizden aratabilirsiniz.  

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Tire Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.