/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Torbalıcancel

İzmir Torbalı Kiralık Ev

araması için 52 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Torbalı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Torbalı kiralık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler, bu yazıyı sizler için hazırladık. Torbalı’nın ekonomik durumundan, emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacağınız bu derlemeyi okuduktan sonra kafanızdaki tüm soruların cevaplarına ulaşacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Torbalı, Türkiye’nin en büyük metropollerinden biri olan İzmir’in güneydoğusunda yer alan bir ilçedir. Kent merkezinden tam 45 kilometre uzakta yer alan ilçe, 603 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği ise sade 19 metredir. Torbalı, kuzeyde Buca ve Kemalpaşa, doğuda Tire ve Bayındır, batıda ise Menderes ilçeleri ile komşudur. Ayrıca ilçe güney hattında Selçuk ile birleşmektedir.  

 

Torbalı Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Bir yerleşim bölgesinin ekonomik yapısı ve sahip olduğu istihdam potansiyeli kentleşmeyi belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Bu sebeple Torbalı kiralık ev düşünenlerin, ilçenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması oldukça önemlidir. İlçede yerel halkın büyük bir bölümü tarım faaliyetlerinden geçimini sağlamaktadır. Seracılığın yaygın bir şekilde yapıldığı ilçede, sebze ve meyve yetiştiriciliği önemli bir ekonomik faaliyet olarak karşımıza çıkmaktadır. Torbalı ilçesindeki bir diğer hakim ekonomik sektör ise sanayidir. İlçede çok sayıda sanayi tesisi, imalathane ve atölye bulunmaktadır.  Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından olan Tukaş, Opel, Dr.Oetker, Chevrolet’in merkezi burada bulunmaktadır. Bu durum ilçedeki istihdam potansiyelinin çok hızlı bir şekilde artmasına neden olmuştur. Torbalı, bugün İzmir’in en çok göç alan ilçelerinden biridir. 

 

Torbalı Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

Listenin dördüncü sırasında yer alan Ayrancılar Mahallesi, 14.764 kişilik nüfusu ile ilçenin en kalabalık yerleşim merkezlerinden biridir. Bu sebeple sahibinden kiralık ev İzmir Torbalı Ayrancılar arayanların sayısı, son yıllarda sürekli olarak artış göstermiştir. 26 Haziran 1926 yılında ilçe statüsüne kavuşan Torbalı’nın, 2019 Yılı TÜİK Raporu’na göre nüfusu 178.772 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %49.56’sı kadın, geriye kalan %50.44’ü erkektir. 2007 yılından beri nüfusu sürekli olarak artış gösteren ilçenin, yıllık nüfus artış hızı %3.72’dir. Köy ve bucak yerleşimi olmayan ilçe, 60 mahalleden oluşmaktadır. Torbalık kiralık daire arayışında olanlar, ilçenin en gelişmiş ve en kalabalık on mahallesinden birinde araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilir:

 

 • Torbalı Mahallesi 
 • Muratbey Mahallesi
 • Ertuğrul Mahallesi
 • Ayrancılar Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • İnönü Mahallesi
 • Fevzi çakmak Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Alpkent Mahallesi
 • Tepeköy Mahallesi

 

Torbalı Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 87.670 adet konut bulunmakta ve bir hanede yaklaşık 3.55 kişi ikamet etmektedir. Torbalı’da kiralık evler  ortalama 125 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen kira bedeli ise 7 Türk Lirasıdır. Bu bilgiden hareketle , Torbalı kiralık daire arayışındaki bir kişinin her ay 845 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Ancak bu ortalama rakam, konut tipinden ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Torbalı Ertuğrul Mahallesi’nde kiralık daireler ortalama 1023 Türk Lirası kira bedeline sahiptir. Dolayısı ile bütçenizi, tercihleriniz doğrultusunda belirlemeniz sizin için daha iyi olacaktır. 

 

 • 1+1, 65  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 882 Türk Lirası 
 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 726  Türk Lirası
 • 3+1, 140   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 914  Türk Lirası

 

Eğer Torbalı kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya İzmir Torbalı günlük kiralık ev gibi ilanların dahi yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.