/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Urlacancel

İzmir Urla Kiralık Ev

araması için 58 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Urla Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayanlara binlerce ilan arasından en uygununu bulmanıza yardımcı olmaya devam ederken şehir hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceğiniz ilçe rehberi hazırlıyor. Urla kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında genel bilgiler; nüfusu, iklimi, tarihi, mahalleleri ve konut kira piyasası ile bilgiler içeren ilçe rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

 

İzmir’in il merkezine 35 kilometre uzaklıkta batıda bulunan ilçelerinden birisidir. Kuzeyi ve güneyi Ege Denizi ile çevrili olan Urla ilçesi, M.Ö. 4000’li yıllara uzanan bir yerleşim bölgesidir. İskele Mahallesi içerisinde bulunan Limantepe Höyüğü’nde yapılan kazılarda burasının bir yerleşim yeri olduğu ve Antikçağ’da özellikle zeytinyağı üretimi ile önemli ticaret merkezi olmuştur. 1330’lu yıllarda Türk egemenliğine girmiş ve Osmanlı topraklarının bir parçası haline gelmiştir. Osmanlı döneminden kalma eserler günümüzde ziyaret etmeye açık alanlardır. Urla kiralık daire arayanlar için ilçenin çevresinde bulunan yerleşim yerleri şunlardır;

 

  • Kuzeyinde ve güneyinde Ege Denizi,
  • Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar İlçeleri,
  • Batısında Çeşme İlçesi bulunmaktadır. 

 

Toplam yüzölçümü 739 kilometrekare olan Urla’nın posta kodu 35600’dur. İlçe nüfusu 2018 yılı verilerine göre 66.360 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,67’si kadın, yüzde 50,33’ü erkekten oluşmaktadır. Yaz aylarında nüfus tatlciler ile birlikte çok daha fazla rakamlara ulaşmaktadır. Aynı zamanda Urla her yıl bahar aylarında düzenlenen Enginar Festivaline ev sahipliği yapmakta ve binlerce ziyaretçi akınına uğramaktadır. İzmir ili geneline hakim olan tipik Akdeniz iklimi hissedilmektedir. Urla kiralık konut arayanlar için yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ılık ve yağışlı geçmektedir.

 

Urla Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebilecekleri Mahalleler

2019 yılı TÜİK verilerine göre Urla İlçesi idari yapısını 37 mahalle oluşturmaktadır. Urla Kiralık konut arayışında olanlar için ilçenin mahalleleri; İçmeler Mahallesi, Güvendik Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Gülbahçe Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Denizli Mahallesi, Kuşçular Mahallesi, M.Fevzi Çakmak Mahallesi, Kalabak Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Sıra Mahallesi, İskele Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenice Mahallesi, Camiatik Mahallesi, Çamlıcay Mahallesi, Balıklıova Mahallesi, Zeytinalanı Mahallesi, Bademler Mahallesi, Rüstem Mahallesi, Torasan Mahallesi, Hacı İsa Mahallesi, Özbek Mahallesi, Yelaltı Mahallesi, Şirinkent Mahallesi, Birgi Mahallesi, Uzunkuyu Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Nohutalan Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Naipli Mahallesi, Zeytineli Mahallesi, Kadıovacık Mahallesi, Zeytinler Mahallesi, Demircili Mahallesi ve en çok aranan mahallelerinden biri olan Urla Yaka Mahallesi kiralık ev ilanlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Urla Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 52.900 adet konut, 4.234 adet iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda hane başına 3,07 kişi yaşamaktadır. Bölgenin yerlilerinin dışında Urla kiralık ev günlük ilanları ile günlük tatilcilerin uğrak yeri olmaktadır. Konut kira piyasasında ortalama daire metrekaresi 140 metrekare, ortalama metrekare birim kira fiyatı ise 18 TL olarak hesaplanmıştır. İzmir’in gözde tatil beldelerinden biri olması sebebiyle fiyatlarda yıllık ve sezonluk değişiklikler görülebilmektedir. Konut tipine göre kiralık daire fiyatları şu şekildedir;

 

  • 1+1 55 metrekarelik daire kira fiyatı ortalaması 1.162 TL,
  • 2+1 85 metrekarelik daire kira fiyatı ortalaması 1.360 TL,
  • 3+1 135 metrekarelik daire kira fiyatı ortalaması 2.330 TL,
  • 3+2 180 metrekarelik daire kira fiyatı ortalaması 3.076 TL,
  • 4+1 194 metrekarelik daire kira fiyatı ortalaması 3.651 TL,
  • 4+2 281 metrekarelik daire kira fiyatı ortalaması 4.594 TL,
  • 5+2 300 metrekarelik daire kira fiyatı ortalaması 7.215 TL’dir. 

 

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için en çok aranan ilanlardan biri olan Urla Zeytinalanı kiralık ev sahibinden ya da emlakçılardan tüm ilanları detaylıca inceleyebilmek için listelmee sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Urla Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.