/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kaysericancel

Kayseri Kiralık Ev

araması için 457 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kayseri Kiralık Konut Arayanlara Önemli Bilgiler

Kayseri kiralık konut arayışında olanlar için, kente dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, Kayseri’nin coğrafi yapısından emlak piyasasına kadar birçok alanda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin en kalabalık on dördüncü ili olan Kayseri, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Ankara ve Konya’dan sonra bölgenin en büyük ve en kalabalık üçüncü kentidir.  İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak kısmında bulunan Kayseri, Erciyes Dağı’nın etekleri üzerine kurulmuştur. Şehrin yüzölçümü 17.710 kilometredir. Kent merkezinin, denizden yüksekliği ise 1054 olarak ölçülmüştür. Kayseri’nin kuzeyinde Yozgat, kuzeydoğusunda Sivas, doğusunda Kahramanmaraş, güneyinde Adana, güneybatısında Niğde ve batısında ise Nevşehir illeri yer almaktadır. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan şehir, bügün Türkiye’nin en hızlı gelişen kentlerinden biridir.

 

Kayseri Kiralık Konut Düşünenlere Kentin Ekonomik Yapısı

Bölgede ikamet etmeyi düşünenlerin merak ettiği şeylerin başında kentin ekonomik yapısı gelmektedir. Kayseri de kiralık daire tercih edeceklerin, şehirdeki aktif ekonomik faaliyetlerden haberdar olması bu sebeple faydalı olabilir. İkinci derecede gelişmiş iller kategorisinde yer alan Kayseri’de, sanayii, madencilik, tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Şehirde bulunan büyük sanayi siteleri ve organize sanayi bölgeleri pek çok kişi için istihdam olanağı sunmaktadır. 2018 Yılı verilerine göre, kentte toplam 816 sanayi tesisi bulunmaktadır. Yer altı zenginlikleri bir hayli fazla olan şehirde, altın bakır, demir, kurşun ve mermer çıkarılmaktadır.  Kayseri’de toplam 671.000 hektar arazi tarımda kullanılmaktadır. Genellikle baklagil, endüstriyel bitkiler, yumurlu bitkiler üretilmektedir. Son zamanlarda artan sulama kapasitesi ile, tarımda verim artmıştır

 

Kayseri Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Bilgisi

Kayseri de kiralık ev arayışında olanlar, kentin hangi yerleşim bölgesini tercih etmeleri gerektiği hakkında kesin bir fikre sahip olmayabilir.  Kentin demografik yapısı, karar alma süreçlerini hızlandırabilir.  Kayseri’nin nüfusu 1.389.680 olarak 2018 Yılı TÜİK Verilerinde belirtilmiştir. Kent nüfusunun %49.87’si kadın, geriye kalan %50.13’ü erkektir. Şehrin popülasyonu bir önceki yıla göre 12.958 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye 81 kişi düşmektedir. Bu sayı Melikgazi ilçesinde 830’a çıkmaktadır. Kayseri de kiralık daire düşünenler, kentin en gelişmiş on ilçesinden birini tercih etmek isteyebilirler:

 

 • Melikgazi
 • Kocasinan
 • Talas
 • Develi
 • Yahyalı
 • Bünyan
 • Pınarbaşı
 • İncesu
 • Tomarza
 • Yeşilhisar

 

Kentin en gelişmiş ilçesi olan Melikgazi’de emlak piyasası bir hayli canlı ve rekabete açıktır. Bu sebeple Kayseri kiralık daire Melikgazi arayışında olanların, karar verme süreçlerinde hızlı hareket etmeleri gerekebilir. Bir diğer hızlı gelişim gösteren ilçe ise Kocasinan’dır. Son yıllar Kayseri kiralık daire Kocasinan tercih edenlerin sayısı bir hayli artmıştır.

 

Kayseri Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporlarına göre, kentte toplam 610.778 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.72 olarak hesaplanmıştır. Bölgedeki evlerin ortalama kullanım alanı 150 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim kira ise 5 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Kısacası, Kayseri de kiralık ev arayan bir kişinin yaklaşık 714 Türk Lirası gibi bir bütçeye sahip olması gerekmektedir.  Fakat kira bedelleri, seçilen ev tipine ve lokasyona göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Kayseri kiralık müstakil ev arayışında olanların, ortalama kira bedeline sahip bir ev bulması pek mümkün değildir. Konut tipine göre kira bedelleri ise aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 708 TL
 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 588  TL
 • 3+1, 155 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 701 TL
 • 4+1, 210 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 1260 TL
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Kayseri Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.