/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Emirgazicancel

Konya Emirgazi Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Emirgazi Kiralık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Emirgazi kiralık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Emirgazi, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin Konya Bölümü’nde yer alan Konya iline bağlı, il merkezine 140 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir.  İlçe toprakları bazı bölümleri engebeli olmasına rağmen genellikle ovalık ve bozkır görünümüne sahiptir. İlçenin güneyindeki Karacadağ’da ormanlık alanlar bulunur ancak ilçe içinde akarsu veya gölet gibi su kaynağı yoktur. İlçede karasal iklim hüküm sürer. Kış mevsimi soğuk ve sert geçer yaz mevsimi ise sıcak ve yağışsızdır. Emirgazi ilçesi İç Anadolu’nun en az yağış alan bölgesidir. Tarih devirlerinde Konya ili gibi Emirgazi de, Hititler, Frigler, Lidyalılar ve Persler tarafından yurt olarak kullanılmış topraklardandır. İlçenin yaklaşık 10 12 kilometre kuzeyinde yer alan ve Kolay Yaylası olarak bilinen bölge en eski yerleşim yerleri arasında yer alır. Yapılan kazı çalışmalarında tarihi Hitit dönemine kadar uzanan tarihi eserler çıkarılmıştır.  Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır.

Emirgazi Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Emirgazi’de ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Aksaray il sınırı,
  • Güneyinde Ereğli ilçesi,
  • Doğusunda Niğde il sınırı,
  • Batısında Karapınar ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 8.949’dur. Bu sayının yüzde 49,66’sı kadın, yüzde 50,34’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 798 kilometrekare, rakımı ise 1.035 metredir. Konya Emirgazi kiralık daire 3+1 arayışında olanlar için ilçede 16 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Camikebir Mahallesi, Ekizli Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Yamaç Mahallesi, Türbe Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akmescit Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Kale Mahallesi, Öbektaş Mahallesi, Besci Mahallesi, Gülören Mahallesi, Karaören Mahallesi ve Demirci Mahallesidir. 

Emirgazi Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya’nın Emirgazi ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 490 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Konya Emirgazi Demirci Mahallesi kiralık daireler ya da Emirgazi kiralık müstakil ev ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Emirgazi Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.