/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kadınhanıcancel

Konya Kadınhanı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kadınhanı Kiralık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Kadınhanı kiralık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Kadınhanı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin Konya Bölümü’nde yer alan Konya iline bağlı, il merkezine 56 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Tahinli pidesi meşhur olan Kadınhanı’nın ekonomik geçim kaynağı tarımsal faaliyetlere dayalıdır. Eski ismi Saideli’dir. Tarih devirlerinde Konya ili gibi Kadınhanı da, Hititler, Frigler, Lidyalılar ve Persler tarafından yurt olarak kullanılmış topraklardandır.İlçe Klasik dönemlerde Para adıyla bilinirmiş ve uzun süre Doğu Roma İmparatorluğu tarafından himaye edilmiştir. Asıl ünü Selçuklular devrinde alan ilçe, Saraya mensup olduğu sanılan, Mahmur kızı Raziye Hatun’un 1223’te yaptırdığı kışlık han etrafında oluşmaya başlayan bir yerleşim birimidir. İlçenin günümüzdeki ismini bu han dolayısıyla aldığı bilinmektedir.

Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Kadınhanı ilçesi, Konya’nın batısında Konya-Afyon karayolu üzerindedir. İlçenin güney kısımları dağlık, kuzey kısımları ise ovalıktır. 

Kadınhanı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Kadınhanı’nda ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Yunak ilçesi,
  • Güneyinde Selçuklu ve Derbent ilçesi,
  • Doğusunda Sarayönü ilçesi,
  • Batısında Ilgın ve Yunak ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 33.036’dır. Bu sayının yüzde 49,58’i kadın, yüzde 50,42’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.568 kilometrekare, rakımı ise 1.128 metredir. Konya Kadınhanı kiralık daire 3+1 arayışında olanlar için ilçede 50 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Kolukısa Beratlı Mahallesi, Doğanlar Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Çeşmecik Mahallesi, Yeni Mahallesi, Osmancık Mahallesi, Turgutlu Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kolukısa Mescit Mahallesi, Güngören Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Atlantı Mahallesi, Saçıkara Mahallesi, Zafer Mahallesi, Meydanlı Mahallesi ve Tepebaşı Mahallesidir. 

Kadınhanı Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya’nın Kadınhanı ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 539 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Konya Kadınhanı Tepebaşı Mahallesi kiralık daireler ya da Kadınhanı kiralık müstakil ev ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kadınhanı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.