/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Malazgirtcancel

Muş Malazgirt Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Malazgirt Kiralık Konut Tercih Etmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

Malazgirt kiralık konut arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Malazgirt, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Muş iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe ovası, kalesi ve Malazgirt Meydan Muharebesi ile tanınmıştır. İlçe, 152,671 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık olarak 1530 metredir. İlçenin doğusunda Patnos, batısında Bulanık, güneyinde ise Ahlat ilçeleri yer almaktadır. Semtin kuzeyinde ise Murat Nehri yer almaktadır. İlçe Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük yerleşim birimlerinden biridir. İlçe, İran sınırından 156 kilometre uzakta bulunmaktadır. Semtten geçen Fırat Nehri’nin bir kolu olan Murat Nehri semtin en önemli su kaynağıdır.

Malazgirt Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgenin ekonomik durumu o il veya ilçenin emlak piyasası üzerinde çok etkileyici bir role sahiptir. Bölge ekonomisi gelişmişse, emlak piyasası hareketli ve rekabete açıktır.  Bu nedenle Malazgirt  kiralık ev arayanların semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçede birçok farklı ekonomik faaliyet bir arada yürütülmektedir. Malazgirt ilçesinin en temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İlçede en çok buğday, şeker pancarı, arpa, nohut, mercimek ve fasulye yetiştirilmektedir. İlçede 2000 yılından bu yana sebzecilik ve meyvecilik faaliyetleri gelişmiştir. Şeker pancarı üretimi de oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Semtte yer alan yem fabrikası, yerel halkın büyük bir bölümüne istihdam olanağı sağlamaktadır. İlçede yeni kurulan Ar-Ge tesisleri ve halı kurutma makinesi tesisleri semtin kalkınmasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Buna ek olarak yerel halkın önemli bir kısmı büyükbaş hayvancılıkla da ilgilenmektedir. Malazgirt kiralık daire tercih edecekseniz, tarım ya da hayvancılıkla uğraşıyor olmanız iş bulma ihtimalinizi arttıracaktır.

Malazgirt Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

Malazgirt ilçesi, Muş kentinin en gelişmiş  yerleşim birimidir. 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 51.323  kişi ikamet etmektedir. İlçe nüfusunun %51.13’ü erkek, geriye kalan %48.87’si ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. 2012 yılından sonra semtin nüfusunun sürekli olarak azaldığı  görülmektedir. Bugün de popülasyon azalma eğilimindedir. İlçenin popülasyon artış hızı eksilerde seyretmektedir. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Bu mahalleleri Muş Malazgirt kiralık ev seçmeyi düşünenler için gelişmişliklerine göre sıraladık:

 • Saltuk Gazi Mahallesi 
 • Mengüç Gazi Mahallesi
 • Saftekin Gazi Mahallesi
 • Selçuklu Mahallesi
 • Danişment Gazi Mahallesi
 • Aksungur Mahallesi
 • Şekerbulak Mahallesi
 • Murat Mahallesi
 • Adalar Mahallesi
 • Alişan Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Ziyaret Mahallesi

Eğer Malazgirt kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Malazgirt kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Malazgirt Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.