/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güçlükonakcancel

Şırnak Güçlükonak Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Güçlükonak Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Güçlükonak kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Güçlükonak ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Güçlükonak Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Güçlükonak ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Şırnak iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 550 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 950 metredir. İlçe arazisinin çoğunluğu engebeli bir yapıya sahiptir, ancak yalnızca ilçe merkezi düzlük sayılabilmektedir. Güçlükonak ilçesinde iki önemli su kaynağı vardır. Bunlardan bir tanesi Dicle Nehri’dir; diğeri ise Rayısur Çayı’dır. Şırnak il merkezine 70 kilometrelik bir mesafeye sahiptir. İlçenin doğal bitki örtüsü pek zengin olmamak ile birlikte, yer yer ormanlık alanların görüldüğü olur. Bu ormanlık yerlerde ise en çok mazı ve meşe ağaçları görülmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Şırnak il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Mardin iline bağlı olan Dargeçit ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde İdil ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde ise Eruh ilçesi bulunmaktadır. 

Güçlükonak Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Güçlükonak kiralık daire arayanlar için ilçede karasal iklim görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak yaşanırken kış ayları yağışlı ve soğuk geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 24 santigrat derecedir. Bir yıl içerisinde Güçlükonak ilçesine ortalama 490 mililitre yağış düşmektedir. 

Tarım ve hayvancılık faaliyetleri Güçlükonak ilçesinin ekonomisi için oldukça önemlidir. İlçe içerisinde yapılan tarımsal faaliyetler sonucunda en çok arpa, buğday, kırmızı mercimek ve pamuk üretilmektedir. Turizm sektörü de ilçe için çok popüler olmasa da potansiyel bir gelir kaynağıdır. Çünkü ilçe içerisinde Finik Kalesi ve Surları ile birlikte Belkısana Kaplıcaları gibi turistik mekanlar yer almaktadır. 

Güçlükonak Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Güçlükonak ilçesinde toplam 13.091 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %44,09’u kadın olup geriye kalan %55,91’i ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %7,60 olarak tespit edilmiştir. 

Güçlükonak ilçesinde 6 adet mahalle ve 19 adet köy mevcuttur. Güçlükonak kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahalleri aşağıda listeledik:

  • Bağlar Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Gümüşyazı Mahallesi,
  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi.

Güçlükonak Bahçelievler Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Güçlükonak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.