/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uluderecancel

Şırnak Uludere Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Uludere Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Uludere kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Uludere ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Uludere Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Uludere ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Şırnak iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 825 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.580 metredir. Irak ile Türkiye arasında 56 kilometre boyunca süren bir sınıra sahiptir. İlçe arazisi engebeli ve dağlık bir araziye sahiptir. İlçede yükseltisi en fazla olan yer Kel Mehmet Dağı’dır. Serhe, Meydan ve Elcan ise ilçenin önemli yaylalarından yalnızca birkaç tanesidir. Uludere ilçesini iki bölüme ayıran ve Hezil Çayı’nın bir kolu olan Kılaban Deresi ilçenin en önemli su kaynağıdır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda yer almaktadır:

  • İlçenin doğu yönünde Hakkari iline bağlı olan Çukurca ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Silopi ilçesi ile Şırnak ili bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde Beytüşşebap ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Irak sınırı bulunmaktadır. 

Uludere Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Uludere kiralık daire arayışında olanlar için uludere ilçesinde genel olarak görülen iklim, tipik bir karasal iklimdir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı ve soğuk geçmektedir. Ortalama yaz mevsimi sıcaklığı 35 santigrat derecedir. Kış mevsiminde ise hava ortalama 0 santigrat derecenin altına düşmektedir. Gece ile gündüz sıcaklıkları arasında büyük farklar gözlemlenmektedir. İlkbahar ve kış mevsimlerinde çok fazla yağış görülür. Bir yılda toplam 700 ila 800 milimetre yağış düşmektedir.

İlçe ekonomisi genellikle tarım ve ticaret faaliyetleri ile yürümektedir. Ancak kırsal alanlarda ilçe sakinleri hayvancılık ile de uğraşır. Buğday, arpa, üzüm, pamuk ve mercimek en çok üretilen tarım ürünleri arasında yer almaktadır.

Uludere Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Uludere ilçesinde toplam 46.040 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %41,96’sı kadın olup geriye kalan %58,04’ü ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,15 olarak tespit edilmiştir. 

Uludere ilçesinde 17 adet mahalle ve 14 adet köy mevcuttur. Uludere kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz popüler mahalleri aşağıda listeledik:

  • Kılaban Mahallesi,
  • Başkaya Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Yeşilyova Mahallesi,
  • Yıldız Mahallesi,
  • Bulakbaşı Mahallesi.

Uludere Kılaban Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Uludere Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.