Emlakjet

Bayrampaşa İsmet Paşa Mahallesi Satılık Daire

araması için 14 ilan bulundu
search
İsmet Paşa Mahallesicancel
Bayrampaşacancel
İstanbulcancel

İsmet Paşa Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

İsmet Paşa Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Bayrampaşa İsmet Paşa Mahallesinin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini İsmet Paşa Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

İsmet Paşa Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Ulaşımı

İsmet Paşa Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Bayrampaşa ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakasında konumlanmıştır. Mahallenin etrafını Fatih, Gaziosmanpaşa ve Esenler gibi semtler sarmaktadır.  Etrafında ise Cevatpaşa, Terazidere ve Sağmalcılar mahalleleri bulunmaktadır. Haliç’e yakın bir konumda bulunmak ile birlikte Haliç’in batı yönünde bulunmaktadır.

Bayrampaşa İsmet Paşa satılık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, İsmet Paşa Mahallesinin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. İsmet Paşa Mahallesi, 0-3 numaralı karayolu hattına yakın bir yerde konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir: M3 numaralı metro hattı,
  • Topkapı-Mescid-i Selam: T4 numaralı tramvay hattı,
  • Sultançiftliği-Eminönü: 336E numaralı otobüs hattı,
  • Hadımköy TOKİ PTT-Mescid-i Selam: 336H numaralı otobüs hattı,
  • Yunus Emre Mahallesi-Fenertepe: 78C numaralı otobüs hattı.

İsmet Paşa Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

İsmet Paşa Mahallesi sınırları içerisinde Bayrampaşa Devlet Hastanesi bulunmaktadır. Bu durumdan ötürü, mahallede pek çok sayıda eczane bulunmaktadır. Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi, mahallenin hemen bitişiğinde konumlanmıştır. İŞKUR Bayrampaşa Hizmet Merkezi, bu mahalle içerisinde varlığını sürdürmektedir. Sabri Akpınar Parkı ve İsmet Paşa Parkı, mahallenin daha yeşil bir yer olmasını sağlamaktadır. Mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarının arasında Bayrampaşa Tuna Anadolu Lisesi ve Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bulunmaktadır.

İsmet Paşa Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, İsmet Paşa Mahallesi’nde toplam 14.568 kişi yaşamaktadır. Bölgedeki ortalama bir ev 95 metrekaredir. Ortalama bir satılık ev ise 365.275 Türk lirasıdır.

İstanbul Bayrampaşa sahibinden satılık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.