Emlakjet

İstanbul Beyoğlu Satılık Daire

araması için 244 ilan bulundu
search
Beyoğlucancel
İstanbulcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Beyoğlu Satılık Daire & Satılık Ev Bakanlara İlçe Hakkında Yararlı Bilgiler

Beyoğlu satılık daire düşünenler için, ilçe hakkındaki tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Gelin, Beyoğlu’nu birlikte daha yakından tanıyalım. Beyoğlu ilçesi, Türkiye’nin en gelişmiş metropolü olan İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan bir ilçedir. Beyoğlu’nun kuzeybatısında Kağıthane, kuzeyinde Şişli, doğusunda Beşiktaş yer almaktadır. İlçe aynı zamanda güneyinden ve batısında Haliç ile çevrilmiş vaziyettedir. Bölgenin yüzölçümü yalnızca 8.76 kilometrekaredir. Kentin en turistik yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi burada yer almakta, Beyoğlu Pera, Taksim ve Tünel’i de kapsayarak genişlemektedir. İlçe isminin etimolojik kökeni, bölgede yaşayan oldukça varlıklı bir paşanın oğlunun burada ikamet etmesinden gelir. Uzun yıllar boyunca Pera olarak anılan ilçe, 1925 yılında çıkan kanun ile bugünkü ismini almıştır. 

Beyoğlu Satılık Daire & Satılık Ev Bakanlara İlçedeki Kültür-Sanat Faaliyetleri

Beyoğlu satılık ev tercih edecekler, oldukça kozmopolit bir yerleşim bölgesinde yaşama imkanı bulacaklardır. Çok sayıda kültürel etkinliğe ve sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapan ilçe,  kentin küçük bir portresini çizmektedir. İstiklal Caddesi’ni merkez kabul ettiğimizde,  kültür ve sanat faaliyetlerinin bu bölge dışında, Cumhuriyet, Cihangir ve İnönü caddelerinde yoğunlaştığını söyleyebiliriz. İlçe sınırları içerisinde bir adet kültür merkezi bulunmaktadır. Buna ek olarak birçok sinema, tiyatro sahnesi ve gösteri merkezi de bölgede faaliyet göstermektedir. Bölgede çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi gibi önemli devlet üniversitelerinin kampüsleri burada yer almaktadır. Lise seviyesinde ise, Galatasaray Lisesi, Beyoğlu Anadolu Lisesi, Saint Benoit Lisesi, Özel Alman Lisesi gibi çok önemli eğitim kuruluşları varlık göstermektedir. 

Beyoğlu Satılık Daire & Satılık Ev Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

Hayalinizdeki konut tipine hemen her mahallede rastlamanız, pek olanaklı değildir. İstanbul Beyoğlu satılık ev arayışınızı, konuta dair beklentileriniz üzerinden yukarıda adı geçen mahallelerde yoğunlaştırabilirsiniz. 01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, kentte toplam 230.526 kişi yaşamaktadır.Bu kişilerin %48.69’u kadın, geriye kalan %51.31’i ise erkektir. 1924 yılında kurulan Beyoğlu ilçesi, başlangıçta Beşiktaş, Şişli ve Taksim’i de kapsıyordu. İlçe bugünkü sınırlarını 1954 yılında ulaşmıştır ve bugün 45 mahalleden oluşmaktadır. Beyoğlu satılık daire arayanlar, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini tercih edebilirler:

 • Piyalepaşa Mahallesi
 • Kaptanpaşa Mahallesi
 • Piripaşa Mahallesi
 • Hacıahmet Mahallesi
 • Fetihtepe Mahallesi
 • Keçeci Piri Mahallesi
 • Halıcıoğlu Mahallesi
 • Sütlüce Mahallesi 
 • Örnektepe Mahallesi
 • Kadımehmet Efendi Mahallesi 

Beyoğlu Satılık Daire & Satılık Ev Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’na göre ilçede toplam 103.443 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı 3.3 olarak hesaplanmıştır. Beyoğlu’nda satılık evler ortalama 91 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat 5.327 olarak  hesaplanmıştır. Beyoğlu satılık daire tercih edecek bir kişinin yaklaşık 484.757 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Bölgeden alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 19 yıldır. Ayrıca, bahsi geçen rakam, tercih ettiğiniz konut tipi ve lokasyondan etkilenebilir. Örneğin sahibinden satılık daire Beyoğlu Kasımpaşa düşünen bir kişinin 80 metrekarelik kullanım alanına sahip bir eve 438.640 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 • 1+1, 65 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 436.410 Türk Lirası 
 • 2+1, 85 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 385.730 Türk Lirası
 • 3+1, 125  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 801.125  Türk Lirası

Eğer Beyoğlu satılık daire arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçedeki emlakçılardan yardım isteyebilir veya satılık daire Beyoğlu Hasköy gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Beyoğlu Satılık Daire
Arap Cami Mahallesi Satılık DaireArap Cami Satılık DaireAsmalı Mescit Mahallesi Satılık DaireBedrettin Mahallesi Satılık DaireBedrettin Satılık DaireBereketzade Mahallesi Satılık DaireBostan Mahallesi Satılık DaireBülbül Mahallesi Satılık DaireBülbül Satılık DaireCamiikebir Mahallesi Satılık DaireCihangir Mahallesi Satılık DaireCihangir Satılık DaireÇatma Mescit Mahallesi Satılık DaireÇıksalın Satılık DaireÇukurcuma Satılık DaireÇukur Mahallesi Satılık DaireDolapdere Satılık DaireEmekyemez Mahallesi Satılık DaireEvliya Çelebi Mahallesi Satılık DaireFetihtepe Mahallesi Satılık DaireFındıklı Satılık DaireFındıklı Satılık DaireFiruzağa Mahallesi Satılık DaireGalatasaray Satılık DaireGalata Satılık DaireGümüşsuyu Mahallesi Satılık DaireGümüşsuyu Satılık DaireHacıahmet Mahallesi Satılık DaireHacı Ahmet Satılık DaireHacıhüsrev Satılık DaireHacımimi Mahallesi Satılık DaireHalıcıoğlu Mahallesi Satılık DaireHalıcıoğlu Satılık DaireHasköy Satılık DaireHüseyinağa Mahallesi Satılık Daireİstiklal Mahallesi Satılık Daireİstiklal Satılık DaireKabataş Satılık DaireKadımehmet Efendi Mahallesi Satılık DaireKalyoncu Kulluğu Mahallesi Satılık DaireKamer Hatun Mahallesi Satılık DaireKaptanpaşa Mahallesi Satılık DaireKaraköy Satılık DaireKasımpaşa Satılık DaireKatip Mustafa Çelebi Mahallesi Satılık DaireKeçeci Piri Mahallesi Satılık DaireKemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Satılık DaireKemankeş Satılık DaireKılıçali Paşa Mahallesi Satılık DaireKocatepe Mahallesi Satılık DaireKulaksız Mahallesi Satılık DaireKulaksız Satılık DaireKuloğlu Mahallesi Satılık DaireKurtuluş Satılık DaireKüçük Piyale Mahallesi Satılık DaireMüeyyetzade Mahallesi Satılık DaireÖmer Avni Mahallesi Satılık DaireÖrnektepe Mahallesi Satılık DaireÖrnektepe Satılık DairePiri Paşa Mahallesi Satılık DairePiyalepaşa Mahallesi Satılık DairePiyalepaşa Satılık DairePürtelaş Hasan Efendi Mahallesi Satılık DairePürtelaş Satılık DaireSalıpazarı Satılık DaireSururi Mehmet Efendi Mahallesi Satılık DaireSütlüce Mahallesi Satılık DaireSütlüce Satılık DaireŞahkulu Mahallesi Satılık DaireŞehit Muhtar Mahallesi Satılık DaireŞişhane Satılık DaireTaksim Satılık DaireTalimhane Satılık DaireTarlabaşı Satılık DaireTepebaşı Satılık DaireTomtom Mahallesi Satılık DaireTophane Satılık DaireTünel Satılık DaireYahya Kahya Mahallesi Satılık DaireYenişehir Mahallesi Satılık DaireYenişehir Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.