/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kırşehir Merkezcancel

Kırşehir Kırşehir Merkez Satılık Daire

araması için 26 ilan bulundu

Kırşehir Merkez Satılık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Kırşehir Merkez satılık daire bakanlar için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri bir araya getirdik. Yazıyı okuduktan sonra arayış süreciniz kolaylaşacak ve bölge hakkında fikir sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, Kırşehir’in Merkez ilçesini birlikte daha yakından tanıyalım. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde kalan ilçe, şehrin merkez ilçesi olma görevini üstlenmiştir. Orta Kızılırmak Bölümü’nde bulunana semt hızlı bir şekilde gelişmektedir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %63.47’si burada yaşamını sürdürmektedir. Şehrin en kalabalık ve en gelişmiş yerleşim birimidir. Karadeniz’den 334 kilometre, Akdeniz’den ise 362 kilometre uzakta bulunan ilçe, doğal güzellikleri ve sahip olduğu köklü geçmiş ile tanınmakta, bilinmektedir. Anadolu bozkırının ortasında ciddi bir kültür birikimine sahip olan semtte Ahi teşkilatı kurulmuş ve burada güçlenerek yurdun dört bir yanına yayılmıştır. Bir yaşam felsefesi de olan Ahilik, daha sonra bütün Anadolu’yu etkilemiştir.

Kırşehir Merkez Satılık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o il veya ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek Kırşehir Merkez satılık ev arayışına girenlerin yazının bu bölümüne özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Kentin merkez ilçesi, 6570 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 985 metredir. Bu rakam semt merkezinde bir hayli düşmektedir. İlçe, kentin doğu hattında bulunmaktadır. Semtin güneydoğusunda Nevşehir iline bağlı Kozaklı, Hacıbektaş ve Gülşehir, güneyinde Aksaray iline bağlı Ortaköy, güneybatısında Ankara’nın Şereflikoçhisar ve Bala ilçeleri, kuzeybatısında Kırıkkale’nin Keskin ve Delice, son olarak kuzey ve kuzeydoğu hattında Yozgat’ın Şefaatli ve Yerköy semtleri bulunmaktadır.  Hem Akdeniz’den hem de Karadeniz’den neredeyse aynı mesafede uzak olan semt,  bölge topraklarının yaklaşık olarak %2.9’unu kaplamaktadır. İlçede karasal iklim koşulları görülmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir.

Kırşehir Merkez Satılık Daire Arayanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Kırşehir Merkez  ilçesinin nüfusunun 153.511 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %49.76’sı erkek, geriye kalan %50.24’ü  ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır.  İlçenin nüfusu 2007 yılından beri sürekli olarak artmıştır. Bu artışlar kimi zaman küçük kimi zaman ise büyük olmuştur. Ancak 2018 yılından sonra ciddi bir şekilde ivmelenmiştir. Semtteki popülasyonun artış hızı ise %2.32 civarındadır. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Biz de bu mahalleleri Kırşehir Merkez satılık konut düşünenler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Yenice Mahallesi
 • Medrese Mahallesi 
 • Aşıkpaşa Mahallesi 
 • Bağbaşı Mahallesi 
 • Kervansaray Mahallesi 
 • Ahi Evran Mahallesi 
 • Nasuh Dede Mahallesi 
 • Güldiken Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Kayabaşı Mahallesi 
 • Kuşdilli Mahallesi
 • Kındam Mahallesi 

Eğer Kırşehir Merkez satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Kırşehir Merkez satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Kırşehir Merkez Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.