/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ardahan Merkezcancel

Ardahan Ardahan Merkez Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Ardahan Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak yeni konut arayışında olan vatandaşların istedikleri eve kavuşmaları konusunda destek olmaya devam ediyoruz. Ardahan merkez satılık konut arayanlar ilçe hakkında genel bilgiler içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, mahalleleri, coğrafyası ve konut kira piyasası ile ilgili bilinmesi gerekenleri öğrenebilirler.

Ardahan Merkez Satılık Konut Alacaklara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan Ardahan ilinin bir kısmı Doğu Anadolu Bölgesi’nde bir kısmı da Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Ardahan ilinin batısında Artvin, doğusunda Gürcistan sınırı, güneyinde ise Erzurum ve Kars illeri yer almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kafkaslar’a açılan kapısı olan Ardahan ilin 1924 yılında il statüsüne kavuşmuştur. Bölgede yaşanan gelişmeler dolayısı ile Ardahan ilinin merkezine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle Ardahan merkez satılık konut arayan vatandaşların sayısı geçmiş yıllara göre oldukça fazladır. Ardahan ili bulunduğu bölgenin coğrafi yapısı ve tarihi sebebi ile kendine özgü doğa ve tarihi bölgelere sahiptir. Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’in ortasında yer alan bu bölge her iki bölgenin de iklim özelliklerini göstere bir geçiş bölgesi konumundadır. Yüksek ova ve akarsulara sahip olan bu bölge zengin orman ve bitki örtüsüne sahiptir.

Ardahan Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Genelinde karasal iklim özelliklerinin görüldüğü Ardahan ilinde kışlar sert ve kar yağışlı geçmektedir. Yılda ortalama olarak 550 mm yağışın düştüğü bölgede oldukça yoğun bir yağış görüşmektedir. Batı kısımlarında yoğun olarak Karadeniz İklimi özelliklerinin görüldüğü bölgenin batı kısımlarında çayır ve meralar yoğunluk göstermektedir. Ardahan merkez satılık konut arayan vatandaşlar bölgenin verimli topraklarında tarım yaparak geçimlerini bu yolla sağlayabilmektedirler. Ardahan merkez satılık ev arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Kura Çayı kenarına kurulmuş eski bir yerleşim merkezi olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Ardahan-Arpaçay Karayolu’nun geçtiği ilçe geçmiş dönemlerde Kars iline bağlı bir ilçeyken, 1922 yılında Ardahan’ın il olması ile birlikte buraya bağlanmıştır. Ardahan merkez ilçe belediyesi 1924 yılında kurulmuştur.

Ardahan Merkez Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ekonomisi

Çayır ve mera alanlarının oldukça fazla olduğu Ardahan ilinde tarım ve hayvancılık faaliyetleri ön plana çıkmıştır. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde kurulmuş olmasından ötürü Ardahan merkezde satılık konut arayan vatandaşlar geçimlerini hayvancılık yaparak sağlayabilirler. İl genelinde büyük ve küçükbaş hayvancılık, mera hayvancılığı şeklinde yapılmaktadır. Ardahan’da çok sayıda kümes hayvanı beslenmektedir. Elma, mısır, vişne gibi tarım ürünlerinin de yetiştirildiği ilçede endüstriyel tarım yapılamamaktadır.

Ardahan Merkez Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 42 bin 226’dır. Toplam nüfusun yüzde 51, 58’ini (21 bin 782) erkek, yüzde 48,42’sini (20 bin 444) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ardahan merkez satılık konut arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabilecekleri 7 adet mahalle bulunmaktadır. Ardahan merkez satılık daire arayışınızda tercih edebileceğiniz mahalleler:

  • Atatürk Mahallesi,

  • Halilefendi Mahallesi,

  • İnönü Mahallesi,

  • Karagöl Mahallesi,

  • Yeni Mahallesi,

  • Gürçayır Mahallesi,

  • Kaptanpaşa Mahallesi.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Ardahan Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.