/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayburt Merkezcancel

Bayburt Bayburt Merkez Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Bayburt Merkez Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Bayburt Merkez satılık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Bayburt Merkez, kuzeydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çoruh Nehri kıyısına kurulmuş bir ilçedir. Semtin bilinen ilk ismi Papert’tir ve Ermenice’dir. 1930 yılında yapılan reform hareketleri ise ilçe bugünkü ismini almış ve merkez ilçe haline gelmiştir. Bayburt, üç büyük yerleşim biriminden meydana gelmiştir. Bu ilçeler Merkez, Demirözü ve Aydıntepe’dir . Merkez, kent nüfusunun %80,99’una ev sahipliği yapmaktadır.

Bayburt Merkez Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bayburt Merkez satılık ev tercih etmeyi düşünenler için yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Bayburt kenti, nüfusu ve yüzölçümü itibari ile Türkiye’nin en küçük illerinden biridir. Bu durum Merkez ilçesinin gelişimini de etkilemiştir. Merkez’in kuzeyinde Trabzon ve Rize, doğusunda Erzurum, güneyinde Erzincan ve batısında Gümüşhane illeri yer almaktadır. Semt, 3652 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. Semtin denizden yüksekliği ise 2045 metredir. Oldukça yüksek ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan semte can suyunu Çoruh Nehri getirmektedir. Ana kaynağını Mescit Dağı’ndan alan ırmak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni baştan başa dolaşmaktadır. Dağlarla çevrili olan Merkez ilçede, karasal iklim hüküm sürmektedir.

Bayburt Merkez Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Bayburt Merkez satılık daire arayanların mutlaka dikkat etmeleri gereken bir konuda ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyelidir. Çok eski zamanlardan itibaren birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan ilçede, ekonomik hayat daima tarım ve hayvancılık üzerine kurulmuştur. Ticaret ve sanayinin gelişmediği ilçede yerel halk geçimini tarımdan sağlamaktadır. Bölgede özellikle yem bitkileri, hububat çeşitleri ve şeker pancarı yetiştirilmektedir. İlçede az da olsa meyve sebze üretilmektedir. Ancak genellikle ilçenin meyve sebze ihtiyacını çevre illerden karşılanmaktadır. Kıraç arazi üzerine kurulu olmasından dolayı bölgede modern tarım yöntemleri kullanılamamaktadır. Arazi yapısı, hayvancılık yapımına elverişlidir. Özellikle de mera hayvancılığı yapılmaktadır. Son yıllarda besi hayvancılığı da gelişim göstermiştir. Eğer bahsi geçen alanlardan birinde aktifseniz, Bayburt Merkez satılık ev tercihiniz son derece isabetli olacaktır.

Bayburt Merkez Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 66.633 kişiye ulaşmıştır. Bahsi geçen kişilerin %50.26’sı erkek, %49.74’ü kadındır. Semtin nüfusu uzun zamandır benzer rakamlarda seyretmiştir. Ancak 2017-2018 yılları arasında önemli bir artış göstermiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı ise %3.21’dir. Bayburt Merkez satılık daire arayanlar, ilçedeki yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Şingah Mahallesi

  • Zahit Mahallesi

  • Tuzcuzade Mahallesi

  • Genç Osman Mahallesi

  • Halfikale Mahallesi

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Kadızade Mahallesi

  • Hürriyet Mahallesi

  • Veli Şaban Mahallesi

  • Şeyh Hayran Mahallesi

Eğer Bayburt Merkez satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Bayburt satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

Bayburt Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.