/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bilecik Merkezcancel

Bilecik Bilecik Merkez Satılık Ev

araması için 30 ilan bulundu

Bilecik Merkez Satılık Konut Tercih Etmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

Bilecik Merkez satılık konut arayanlar için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan birçok soru işaretinin birer birer kaybolduğunu göreceksiniz. Bilecik, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara Bölümü’nde yer alan bir ilçedir. Ülkenin en küçük illerinden biri olan Bilecik’in merkez semtidir. Bölgede bilinen ilk yerleşimin milattan önce dört binli yıllarda gerçekleştiği bilinmektedir. Semt merkezinden yaklaşık dört kilometre uzakta bulunan höyük, bu bilgiyi kanıtlar niteliktedir. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş devrinde tarihi bir sorumluluk üstlenmiştir. Daha sonrasında üç kıtaya hükmedecek Osmanlı Devleti burada ilk defa bir uç beyliği olarak kurulmuştur. Osman Gazi’nin ve Şeyh Edabali’nin mezarlarının bulunduğu ilçe Türk tarihi için önemlidir.

Bilecik Merkez Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Yazının ilk bölümünde Bilecik Merkez satılık daire arayanlar için bölgenin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden bahsedeceğiz. Bilecik merkez, Marmara Bölgesi’nin güneydoğusunda, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu Bölgesi ve Ege Bölgesi’nin kesişim noktaları üzerinde bulunmaktadır. İlçenin bilinen ilk ismi Belekoma’dır. Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu topraklar olan Bilecik’te, Türk tarihinin izlerine rastlamak mümkündür. İlçenin doğusunda bolu ve Eskişehir, güney kesiminde Kütahya, batısında Bursa ve kuzeyinde ise Sakarya bulunmaktadır. İlçe, 844 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Nüfus yoğunluğu fazla değildir. İlçe topraklarının %52’si dağlık araziden meydana gelmiştir. Yükseltiler, daha çok tepe görünümündedir. İlçenin en yüksek noktası 1050 metre yüksekliğindedir. Bölgeye can suyunu getiren ise Sakarya Nehri’dir. İlçede ılıman Marmara İklimi hakimdir.

Bilecik Merkez Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Bilecik Merkez satılık ev arayanların bölge hakkında bilgi sahibi olmaları gereken bir başka konu, ilçenin ekonomik yapısıdır. Bölge ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Tüm bunlara ek olarak ipek böcekçiliği de yaygındır. Özellikle Yunan işgali sırasında büyük zarar gören ilçenin %40’ı tarım arazisidir. Bölgede, baklagil, buğday, ayçiçeği, şeker pancarı, ayçiçeği, semizotu, mısır, nohut, fasulye, soğan, barbunya üretilmektedir. Bölge maden yatakları bakımından da zengindir. İlçede özellikle seramik ve can sanayi gelişmiştir. İlçeden çıkarılan mermer taşlar, Bilecik taşı ismi ile ünlenmiştir. Son on sene içerisinde büyük bir gelişmiş gösteren Bilecik sanayisi, Türkiye’nin en önemli endüstri bölgelerinden biri haline gelmiştir. Yerel halkın büyük bir bölümü bu fabrikalarda istihdam edilmektedir.

Bilecik Merkez Satılık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 81.723 kişiye ulaşmıştır. Bölgede yaşamını sürdürenlerin %54.72’si erkek, geriye kalan %45.28’i kadındır. İlçe nüfusu 2011 yılından itibaren düzenli bir şekilde yükselmektedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %2.72’dir. Semtin demografik durumu Lozan Mübadelesi sonrası değişmiştir. Rumeli’den gelen muhacirler buraya yerleşerek bölgenin nüfus yapısını değiştirmiştir. Bilecik Merkez satılık daire arayanlar ilçenin aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerinden biri veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Bahçelievler Mahallesi

  • Ertuğrul Gazi Mahallesi

  • Hürriyet Mahallesi

  • İsmet Paşa Mahallesi

  • Beşiktaş Mahallesi

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Gazipaşa Mahallesi

  • Osmangazi Mahallesi

  • İstiklal Mahallesi

  • Gazi Mahallesi

Eğer Bilecik Merkez satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Bilecik Merkez satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Bilecik Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.