/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çanakkale Merkezcancel

Çanakkale Çanakkale Merkez Satılık Ev

araması için 350 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çanakkale Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çanakkale merkez satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Çanakkale Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin ilçe Genel Bilgisi

Çanakkale ilinin kuzeybatısında yer alan ilçe Çanakkale Boğazı’nın en dar kıyısında yer almaktadır. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe önemli bir geçiş noktasıdır. Çanakkale merkez satılık konut arayışında olan kişiler bölge hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgede Troya kalıntılarının yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. OsmanlI Devleti Dönemi’nde bir nevi kale görevi gören bölgede ilk yerleşimler yaklaşık olarak 6000 yıl önce, Bakır Çağı’nda gerçekleşmiştir. 6. yüzyılın ortalarında bölgede Pers egemenliğinegiren bölgede ilk Türk hakimiyeti 11. yüzyıl sonlarında Çaka Bey'in seferleri ile başlamıştır. Kalesi Byeliği’nin hakimiyeti altına giren bölge 1361 yılında savaşsız olarak Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır.

Çanakkale Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarım Ve Hayvancılık Bilgisi

İlçenin ekonomisinin temeli tarıma dayanmaktadır. Çanakkale merkez satılık konut arayan kişiler ilçe tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedirler. İlçede tarım yapılan arazi alanı oldukça büyüktür. Ayçiçeği üretiminde Türkiye’nin ikinci büyük üreticisi olan bölgede buğday, arpa, yulaf, çavdar, susam, tütün, baklagiller, fasulye, nohut, bezelye ve börülce ürünleri yetiştirilmektedir. Bağcılık konusunda da gelişmiş olan bölgenin çavuş, hafızali, kozak, karadikenli, elhamra, karasakız ve mevrupalya üzümleri oldukça ünlüdür. Seracılık faaliyetlerinin gelişmiş olduğu ilçede, kavun, karpuz, şeftali, ceviz, erik, badem, vişne, elma, armut, kiraz gibi meyveler ve domates ve biber başta olmak üzere, patlıcan, pırasa, lahana, ıspanak ve havuç gibi sebzeler de yetiştirilmektedir. Çanakkale merkez satılık ev arayışında olan kişiler bölgede hayvancılık faaliyetlerinin de oldukça önemli olduğu bilgisini edinmektedirler. İlçede en çok yetiştirilen hayvanlar koyun, keçi ve sığırdır. İlçede yapılan bir diğer hayvancılık faaliyeti de arıcılıktır. Bölgede bulunan arı kovalarından lezzetli çam balı üretilmektedir. Balıkçılık faaliyetlerinde de ön planda olan bölgede; mercan, barbunya, sardalya, lüfer, palamut, kılıç ve kolyoz balıkları oldukça boldur.

Çanakkale Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgisi

Çanakkale satılık konut arayan vatandaşlar ile eğitimi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. Çanakkale Merkez’de ucuz satılık konut tercihinde bulunacak olan kişilerin yakınında konut tercihinde bulunabileceği okullardan başlıcaları: Akçapınar İlkokulu, Çanakkale Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arıburun İlkokulu, Atatürk Anaokulu , Atatürk İlkokulu , Atatürk Ortaokulu, Avukat İbrahim Mutlu Anadolu Lisesi, Ali Ağaoğlu Anaokulu, Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu, Cevatpaşa Ortaokulu, Çanakkale Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi, Çanakkale İbn - i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çanakkale Fen Lisesi ve Çanakkale İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’dir.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Çanakkale Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.