/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nevşehir Merkezcancel

Nevşehir Nevşehir Merkez Satılık Ev

araması için 24 ilan bulundu

Nevşehir Merkez Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Nevşehir Merkez satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Nevşehir Merkez Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir Merkez ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıklardan en bilinenleri; Seandos, Anadolu Selçuklular ve Osmanlı Devleti’dir. Nevşehir Merkez satılık konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçe tarih ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Osmanlı Dönemi’nden kalma birçok camii, medrese ve hamam yapılarına ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin ismi geçmiş dönemlerde Muşkara iken Osmanlı Devleti Dönemi’nde Nevşehir olarak değiştirilmiştir. Nevşehir Merkez satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin karasal iklim etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında yoğun olarak küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak hububat tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Nevşehir Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 143 bin 194’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,38’ini (70 bin 716) erkek, yüzde 50,62’sini (72 bin 478) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Nevşehir Merkez satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 36 adet mahalle ve 9 adet köy bulunmaktadır. Nevşehir Merkez de satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: 20 Temmuz Mahallesi, 2000 Evler Mahallesi, 350 Evler Mahallesi, Afetevleri Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Aydınlı-Orta Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Baş Mahallesi, Bekirağa Mahallesi, Camicedit Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Cevher Dudayev Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Emek Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hacırüştü Mahallesi, Hatipoğlu Mahallesi, Herikli Mahallesi, İbrahimpaşa Mahallesi, İsali-Gaferli-Avcılar Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kapucubaşı Mahallesi, Karasoku Mahallesi, Kasapoğlu Mahallesi, Kıratlıoğlu Mahallesi, M.Akif Ersoy Mahallesi, Orta Mahallesi, Ragıp Üner Mahallesi, Raşitbey Mahallesi, Sultan Aladdin Mahallesi, Sümer Mahallesi, Tekelli Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Alacaşar Köyü, Balcın Köyü, Basansarnıç Köyü, Boğaz Köyü, Çardak Köyü, Çiftlikköy Köyü, Güvercinlik Köyü, İcik Köyü ve Özyayla Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Nevşehir ilinin merkez ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Nevşehir Merkez de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Nevşehir Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.