/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şırnak Merkezcancel

Şırnak Şırnak Merkez Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Şırnak Merkez Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şırnak Merkez satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Şırnak Merkez Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ilinin önemli ilçelerinden biri olan Şırnak Merkez ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Şırnak Merkez satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alır. Karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe step bitki örtüsüne sahiptir. İlçede yer alan akarsuların debisi düzensiz olup özellikle kış aylarında artmaktadır. İlçenin dağlık bir arazi yapısına sahip olması ilçede yapılan tarım faaliyetlerini de etkilemektedir. Bu nedenle ilçede yapılan tarım faaliyetlerinde az alandan çok verim almak hedeflenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım, madencilik, ticaret ve az miktarda hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Şırnak Merkez satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünlerinin yetiştirildiği bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri genellikle yayla meracılığı şeklindedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri sonucunda dokuma amaçlı yün, süt, peynir ve tereyağı elde edilmektedir.

Şırnak Merkez Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 93 bin 431’dir. İlçe nüfusunun yüzde 55,17’sini (51 bin 548) erkek, yüzde 44,83’ünü (41 bin 883) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şırnak Merkez satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 22 adet mahalle ve 18 adet köy bulunmaktadır. Şırnak Merkez de satılık konut arayanların konut tercihinde bulunabilecekleri mahalleler ve köyler: Aşağı Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Boğaz Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çadırlı Mahallesi, Çavuşhan Mahallesi, Dicle Mahallesi, Gazi Paşa Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Hatipler Mahallesi, İsmet Paşa Mahallesi, Koçbeyli Mahallesi, Nasırhan Mahallesi, Şafak Mahallesi, Şehrinuh Mahallesi, Vakıfkent Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Şırnak ilinin merkez ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Merkez uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Şırnak Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.