/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tunceli Merkezcancel

Tunceli Tunceli Merkez Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Tunceli Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tunceli Merkez satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tunceli Merkez Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Tunceli ilinin merkez ilçesi Türkiye’nin en küçük merkez ilçeleri arasında yer almaktadır. Tunceli Merkez satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin toplam yüzölçümü 841 kilometrekaredir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Step bitki örtüsünün görüldüğü ilçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Nazımiye ilçesi yer almaktadır. İlçe de yer alan Munzur Suyu ilçe için oldukça önemlidir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Tunceli Merkez satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşmaktadır.

Tunceli Merkez Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 38 bin 504’tür. İlçe nüfusunun yüzde 54,50’sini (20 bin 984) erkek, yüzde 45,50’sini (17 bin 520) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tunceli Merkez satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 53 adet köy bulunmaktadır. Tunceli Merkez de satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aktuluk Mahallesi, Alibaba Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Esentepe Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi, Moğultay Mahallesi, Yeni Mahallesi, Alacık Köyü, Altınyüzük Köyü, Anbar Köyü, Atadoğdu Köyü, Atlantı Köyü, Babaocağı Köyü, Baldan Köyü, Başakçı Köyü, Batman Köyü, Baylık Köyü, Böğürtlen Köyü, Buğulu Köyü, Burmageçit Köyü, Cılga Köyü, Çalkıran Köyü, Çemçeli Köyü, Çıralı Köyü, Çimenli Köyü, Çukur Köyü, Dedeağaç Köyü, Demirkapı Köyü, Dikenli Köyü, Dilek Köyü, Doludizgin Köyü, Doluküp Köyü, Düzpelit Köyü, Eğriyamaç Köyü, Erdoğdu Köyü, Geyiksuyu Köyü, Gökçek Köyü, Gömemiş Köyü, Gözen Köyü, Güleç Köyü, Gürbüzler Köyü, Haceri Köyü, Kanoğlu Köyü, Karşılar Köyü, Kocakoç Köyü, Kocalar Köyü, Kopuzlar Köyü, Köklüce Köyü, Kuyluca Köyü, Meşeyolu Köyü, Okurlar Köyü, Pınar Köyü, Sarıtaş Köyü, Sinan Köyü, Suvat Köyü, Taht Köyü, Tüllük Köyü, Uzuntarla Köyü, Yeşilkaya Köyü ve Yolkanak Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tunceli ilinin Merkez ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tunceli Merkez uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Tunceli Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.