Emlakjet

İstanbul Küçükçekmece Kiralık Daire

araması için 317 ilan bulundu
search
Küçükçekmececancel
İstanbulcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Küçükçekmece Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Bilgileri

Küçükçekmece’de kiralık daire arayışları için en doğru adres olan Emlakjet, ilçe genelinde yüzlerce farklı kiralık daire ilanıyla müşterilerinin daima en iyi tercihi yapmalarına olanak sağlarken; her bütçeye uygun emlak çözümleriyle de oldukça dikkat çekmektedir. Küçükçekmece tarihi bir ilçe olmasının yanında İstanbul için vazgeçilmez bölgelerden de biri olarak dikkat çekmektedir. İlçe 700 binin üzerinde nüfusu ve 118 bin km2 yüzölçümüyle İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri olmasının yanında 21 mahalleye sahiptir. Küçükçekmece kiralık daire arayışları ilçe genelindeki bölgelere göre farklılık gösterse de ağırlığın ilçe merkezine yakın noktalarda konumlandığı da görülmektedir.

Küçükçekmece İstanbul’un batı yakasında bulunmaktadır. Bu ilçe, Marmara Bölgesi’nin Çatalca yarımadası bölgesinde bir konumda yer almaktadır. Ayrıca Küçükçekmece Trakya yarımadasının doğu-güneydoğu kısmına da karşılık gelmektedir. Bu bölge yalnızca Türkiye için değil dünya içinde önemli olan Atatürk Havaalanından 2km uzaklıktadır.

Küçük çekmecenin etrafında bulunan diğer ilçeler ise şu şekildedir:

 • Avcılar,

 • Esenler,

 • Başakşehir,

 • Bahçelievler,

 • Bakırköy,

 • Bağcılar.

Küçükçekmece’de 4 farklı kültür ve sanat merkezi bulunmaktadır. Bunlar:

 • Yaklaşık 35.000 izleyici kapasitesine sahip YKB Gösteri Merkezi,

 • 2006 yılında yenilenerek hizmete sunulan Atakent Kültür ve Sanat Merkezi,

 • Türkiye’nin en modern sanat ve kültür merkezi ünvanına sahip Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi,

 • 2008 yılında hizmete giren ve çok amaçlı binaya sahip olan Cennet Kültür ve Sanat Merkezi.

Bunların dışında Küçükçekmece ilçesinde kadın konukevi, engelli merkezi, aşevi, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi, aile danışma ve eğitim merkezi gibi birçok da sosyal tesis bulunmaktadır. Ayrıca ilçede pek çok spor tesisi de bulunmaktadır.

Küçükçekmece Kiralık Daire İçin Her Detay Emlakjet’de

İstanbul’un Avrupa yakasının Marmara Denizi’nden dar bir kara parçasıyla ayrıldığı bir ilçe olan Küçükçekmece Avcılar, Gaziosmanpaşa, Esenler, Bağcılar ve Bakırköy ile komşu durumdadır. İlçe Büyükçekmece gölünün Marmara Denizi’yle bağlantısını sağlayan köprünün küçüklüğü nedeniyle Küçükçekmece olarak adlandırılmıştır.

Sahibinden kiralık daire Küçükçekmece ilan başlığında da görüleceği üzere kiralık daireler için popüler olan noktalar aşağıdaki gibidir;

 • Küçükçekmece Yeşilova

 • Küçükçekmece Cennet

 • Küçükçekmece Kanarya

 • Küçükçekmece Tepeüstü

 • Küçükçekmece Seyrek Evler

 • Küçükçekmece Halkalı

İlçenin özellikle denize ya da göle bakan noktalarındaki konutlar biraz daha pahalı olsa da Küçükçekmece kiralık daire 3+1 ortalama bir dairenin kirasının da 1200 TL’den başladığı görülmektedir. Cennet ve Kanarya bölgeleri biraz daha maliyetli konutlara ev sahipliği yapmaktadır.

Küçükçekmece Kiralık Daire Seçenekleri Herkes İçin!

Küçükçekmece kiralık daire taleplerinde dairenin ilçedeki konumu ve kira fiyatlarının durumu doğrultusunda müşteri taleplerine göre değerlendirilen kiralık daireler Emlakjet süzgecinden geçirilerek 500 TL’ye kiralık daire başlangıç fiyatlarıyla müşterilerine ulaşmaktadır. Her ilan üzerinde ihtiyaç duyulan her detay, daire resimleri, dairenin krediye uygunluk durumu, odalarının ve dış cephesinin güncel hali gibi birçok nokta ilan özelliklerinde belirtilirken Küçükçekmece kiralık daire ile ilgili ihtiyaç duyulan her unsur da ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Aynı zamanda kira harici yakıt ve aidat giderleri ilanların oldukça önemli bir başka noktasıdır. Siz de Küçükçekmece civarında ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Emlakjet ayrıcalıklarını bir an önce yaşamaya Küçükçekmece sahibinden uygun fiyatlı kiralık daire ilanlarını inceleyerek başlayın.

Sefaköy Kiralık Daire Arayanlara Tavsiyeler

Küçükçekmece kiralık daire arayanlar için özellikle son dönemlerin favori bölgelerinden birisi oldu. Bölgede çok sayıda emlak ofisi yer almasına rağmen ev kiralamadan önce mutlaka Emlakjet.com sitesi ziyaret edilmeli. Küçükçekmece özellikle son yollarda şehir nüfussunun bu tarafa doğru hareketlenmesi ve bölge etrafında açılan çok sayıda üniversite sebebiyle bilhassa Küçükçekmece'de kiralık ev arayanların gözde lokasyonlarından birisi haline geldi.

Küçükçekmece Kiralık Daire Araması Nasıl Yapılmalıdır?

Küçükçekmece kiralık daire araması yaparken iki noktadan hareket edilebilir. Bunlardan birincisi fiyat diğer ise fiyat dışındaki diğer etkenler. Başka bir deyişle ya belli bir fiyat veya kira rayiç aralığı seçip bu aralığa uyan evleri incelemek gerekiyor veya fiyat dışında başka değişkenleri baz almak ve ona göre karşımıza çıkan fiyatları düşükten yükseğe şeklinde değerlendirmek gerekiyor. Yani örneğin; Küçükçekmece 3+1 bahçe katı evler diye bir seçim yaparak çıkan sonuçları özellik ve fiyata göre mukayese etmek de söz konusu olabilir. 

Diğer yandan bölgede çok sayıda kısa süreli veya günlük daire de mevcut. Bilhassa Halkalı bölgesine yakın lokasyonlarda Küçükçekmece kiralık daire günlük kiralık evler çok sayıda bulunabiliyor. Bunun sebebi ise kısmen bölgenin İstanbul’a kısa süreli gelen kişiler tarafından tercih edilmesi ve kısman de birçok üniversitenin bu lokasyon civarında yer alması. Burada unutulmaması gereken bir diğer durum ise bölgenin havaalanına çok yakın olması. Bu durum bile başlı başına fiyatları özellikle cadde üstü yerlerde son derece arttırabiliyor. Dolayısıyla bölgede ev kiralamadan önce acele etmeden araştırma yapmak önemli.

En Uygun Kiralık Daire Küçükçekmece Kiralık Daire İlanlarından Nasıl Bulunur?

Küçükçekmece kiralık daire araması yaparken mutlaka Emlakjet gibi bölgede size çok sayıda kiralık ev gösterecek bir siteye başvurmanız önemli. Bu durumda hem daha kolay istediğiniz daireye ulaşabilir hem de çok sayıda alternatif içinden seçim yapıp evleri görmeye giderken pazarlık yapabilmek anlamında fiyat ve piyasa bilgisine sahip olabilirsiniz. Küçükçekmece aynı zamanda Florya veya Atakent gibi bölgenin modern ve seçkin yerlerine de yakın olması sebebiyle birçok kişi tarafından konut kiralama amaçlı olarak tercih ediliyor.

Küçükçekmece Kiralık Daire Fiyatları Nedir?

Küçükçekmec kiralık daire konusunda kiralık ev bulabileceğiniz ve çok sayıda ev incelemesi yapabileceğiniz en önemli site. Bu sebeple Emlakjet’i mutlaka ziyaret edip burada Sefaköy için detaylı bir arama yapmakta ve evlerin detaylı görselleri sayesinde evleri gerçekten gezmiş gibi incelemekte fayda var. Tüm bu sebeplerle sahibinden kiralık daire fiyatları Emlakjet üzerinden de kontrol edilmelidir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.