/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Esenkent Mahallesicancel

Maltepe Esenkent Mahallesi Kiralık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Esenkent Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Esenkent Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız; böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı hizmet etmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Esenkent Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Esenkent Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Esenkent Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Esenkent Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Maltepe ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Asya Yakası’nda konumlanmıştır. Esenkent Mahallesi’nin etrafında Kadıköy, Ataşehir ve Pendik civarı ilçeler bulunmaktadır. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ve Gökyüzü Eğitim Kurumları yer almaktadır. Esenkent Ulu Cami ve Tatlısu H. İsmail Ercin Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında bulunmaktadır. Mahallede bulunan Tatlısu Parkı ve Özgecan Aslan Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. Maltepe 17 No’lu Aile Sağlığı Merkezi, bu mahallede konumlanmıştır.  

Esenkent Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Esenkent Mahallesi sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Esenkent Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Esenkent Mahallesi, D100 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Gebze – Halkalı: Marmaray tren hattı,
  • Kadıköy – Tavşantepe: M4 kodlu metro hattı,
  • Şifa Mahallesi – Kadıköy: 130Ş kodlu otobüs hattı,
  • Sultanbeyli Mimarsinan – Kartal Metro: 132M kodlu otobüs hattı.

Esenkent Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Esenkent Mahallesi’nde toplam 20.857 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 110 metrekaredir. Ortalama bir Esenkent Mahallesi sahibinden kiralık ev 1.069 Türk lirasıdır.

İstanbul Maltepe Esenkent Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

30 Temmuz 2021

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

30 Temmuz 2021

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

30 Temmuz 2021

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Maltepe Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.