/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nurdağıcancel
Gaziantepcancel

Gaziantep Nurdağı Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Nurdağı Satılık Konut Bakanlar İçin Bilgiler

EmlakJet ile ev ilanlarına bakarken bölge hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Nurdağı satılık konut arayışınızda ilçe hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz. Nurdağı, Gaziantep ilinin bir ilçesidir. İlçenin Akdeniz ve Mezopotamya’nın kesişim noktasında yer alması onu tarih boyunca dikkat çeken bir yer haline getirmiştir. Hititliler bölgede küçük prenslik ve krallık hanedanları kurmuşlardır. Kargamış Hitit Krallığı bunlardan biridir. Gerdani ve Asurluların işgalleri üzerine bölgenin yönetimi Zincirli bölgesine alınmıştır. Bölgede hüküm süren diğer devletler; Asurlular, İranlılar, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklulardır. Osmanlı Devletine ise Yavuz Sultan Selim zamanında katılmıştır. 1933 senesinde Gaziantep’e bağlanmıştır. 1990 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe konumuna getirilmiştir. 

Nurdağı Satılık Konut Tercih Edeceklere Bölge Coğrafyası

Nurdağı ilçesi 697 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 529 metredir. İlçenin güneyinde İslahiye, doğusunda Şehitkamil ve Şahinbey ilçeleri, batısında Osmaniye, kuzeyinde Kahramanmaraş illeri yer alır. E – 24 karayolu üzerindedir. İslahiye ilçesine 21 kilometre, Kahramanmaraş’a 48 kilometre ve Gaziantep Merkeze 67 kilometre uzaklıktadır. Amanos Dağları eteklerindedir. Dağlık bölgelerinde yer yer makiler ve kayalıklara rastlanır. Ovalık kısımlar tarım alanı olarak kullanılır. Dağlık alanların yamaçlarında su kaynaklar vardır. Güneydeki ormanlıklar sık ağaçlarla doludur. Bölgenin en yüksek noktası Kartal Yücesi Tepedir. En düşük yükseltisi Höbür Tepedir. Siz de bu ilçede doğayla iç içe ve kendi bahçesi olan bir ev istiyorsanız Gaziantep Nurdağı satılık müstakil evler ilanlarını listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz.  

Nurdağı Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalleler

Nurdağı ilçesinin 48 mahallesi vardır. Nurdağı satılık ev bakabileceğiniz mahalleler; Atatürk Mahallesi, Balıkalan Mahallesi, Yavuzselim Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, İncegedik Mahallesi, Alpaslan Türkeş Mahallesi, Karaburçlu Mahallesi, Gözlühüyük Mahallesi, Belpınar Mahallesi, Olucak Mahallesi, Şatırhüyük Mahallesi, Kartal Mahallesi, Mesthüyük Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Sakçagözü Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Hisar Mahallesi, Kuzoluk Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yeni Mahallesi, Altınova Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Kömürler Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Sayburun Mahallesi, Gökçedere Mahallesi, Tüllüce Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Aslanlı Mahallesi, Nogaylar Mahallesi, Durmuşlar Mahallesi, Torunlar Mahallesi, Ataköy Mahallesi, İncirli Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Atmalı Mahallesi, Terken Mahallesi, Kırışkal Mahallesi, Emirler Mahallesi, İkizkuyu Mahallesi, Bademli Mahallesi, Tandırlı Mahallesi, İçerisu Mahallesi, Demirler Mahallesi, Gedikli Mahallesi ve Naimler Mahallesidir. 

Nurdağı Satılık Konut Fiyatları

Ağustos 2019 EmlakJet bölge raporunda yer alan verilere göre ilçede 15.254 adet konut vardır. İlçedeki satılık evlerin ortalama büyüklükleri 180 metrekaredir. Nurdağı satılık konut fiyatları ortalama 207.360 Türk Lirasıdır. Metrekareye denk düşen satış fiyatı 1.152 Türk Lirasıdır. Konutların geri dönüş süresi ortalama 19 yıldır. Bu da bir konutun kendi satış fiyatını kirası ile yaklaşık 19 senede çıkardığı anlamına gelir. 

Bütçeniz hazırsa EmlakJet ile ev ilanlarına ulaşabilirsiniz. Ülkenin istediğiniz il ya da ilçesindeki ilanları sizler için bir araya topladık. Gaziantep Nurdağı’nda satılık daire fiyatları için de listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.