Emlakjet
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Esenler Nine Hatun Mahallesi Kiralık Daire

araması için 8 ilan bulundu
search
Nine Hatun Mahallesicancel
Esenlercancel
İstanbulcancel

Nine Hatun Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Nine Hatun Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Nine Hatun Mahallesinin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Nine Hatun Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Nine Hatun Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Nine Hatun Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Esenler ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakasında konumlanmıştır. Nine Hatun Mahallesi’nin etrafında Başakşehir, Sultangazi ve Bağcılar gibi semtler mevcuttur.  

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler mevcuttur. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Bunlara ek olarak Nine Hatun Mahallesinde pek çok sayıda eğitim kurumu vardır. Bu eğitim kurumlarının arasında Ressam Şevket Dağ İlkokulu ve 125. Yıl Ortaokulu yer almaktadır. Birlik Cami, mahallede bulunan dinî mekânlardan bir tanesidir. Esenler Sosyal Hizmet Merkezi, bu mahallede bulunmaktadır. 

Nine Hatun Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Nine Hatun Mahallesi sahibinden kiralık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Nine Hatun Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Nine Hatun Mahallesi, 0-3 kodlu karayoluna yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yenikapı – Kirazlı: M1B numaralı metro hattı,
  • Esenler Giyimkent / Turgutreis – Eminönü: 33 numaralı otobüs hattı,
  • Esenler Giyimkent / Birlik Mahallesi – Eminönü: 33B numaralı otobüs hattı,
  • Esenler Metro – Yenikapı: 33E numaralı otobüs hattı,
  • Cebeci – Yenibosna Metro: 36CY numaralı otobüs hattı,
  • Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi – Üçyüzlü Metro: HT1 numaralı otobüs hattı,
  • Topkapı – Karabayır Mahallesi: minibüs hattı.

Nine Hatun Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Nine Hatun Mahallesinde toplam 42.360 kişi yaşamaktadır. Mahallede ortalama bir ev 100 metrekaredir. Ortalama bir Nine Hatun Mahallesi sahibinden kiralık 2+1 konut 1.152 Türk Lirasıdır.

İstanbul Esenler Nine Hatun Mahallesi sahibinden kiralık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Haziran Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Haziran Ayı Gayrimenkul Raporu

22 Temmuz 2024

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.