/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seyhancancel

Adana Seyhan Satılık Daire

araması için 775 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Seyhan Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi 

Seyhan satılık daire düşünenler için,  ilçe hakkında tüm önemli bilgileri bir yazıda derledik. Seyhan’ın nüfusundan mahallelerine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olacağınız bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Seyhan, Türkiye’nin en gelişmiş ve en kalabalık beşinci ili olan Adana’nın bir ilçesidir. Kent merkezinde yer alan ilçe,  501 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe denizden 23 metre yukarıya kurulmuştur. Türkiye’nin en kalabalık beşinci ilçesi olan Seyhan’ın doğusunda Yüreğir, batısında Tarsus, güneyinde Karataş ve kuzeyinde Çukurova yer almaktadır. İlçede Akdeniz İklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple  yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçmektedir. Semt merkezinde kar yağışı çok seyrek görülmekte, don olayına ise rastlanmamaktadır. 

Seyhan Satılık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir yerleşim bölgesinde ikamet etmeye başlamadan önce, o bölgenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak yararlıdır. Bu sebeple Seyhan satılık ev tercih edecekler için yazının bilhassa bu kısmı oldukça önemlidir. İlçe, Adana’nın en gelişmiş yerleşim birimidir ve bölgede kentleşme oranı 2018 Yılında hazırlanan Çukurova Bölgesi İlçe Raporu’na göre %100’dür.  Kentin kültür ve iş merkezi olarak kabul edilen ilçe, D-400 Karayolu ile ikiye ayrılır. Karayolunun kuzey hattı, ilçenin ekonomik olarak en gelişmiş yeridir. Güney kısmında, çok sayıda iş merkezi ve ticaret hanı bulunmaktadır. Bu bölümde ayrıca, geleneksel ve modern mağazalar yerel halka hizmet vermektedir. Halkının çok büyük bir bölümü hizmet sektöründe çalışan Seyhan’da tarım ve hayvancılık da yapılmaktadır. 

Seyhan Satılık Daire Düşünenlere Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihinde açıklanan TÜİK Raporuna göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 793.480’e ulaşmıştır. İlçe, bu hali ile Adana’nın en kalabalık ve nüfus yoğunluğu en fazla yerleşim bölgesidir. Burada ikamet edenlerin %50.36’sı kadın, geriye kalan %49.64’ü ise erkektir. Popülasyonun artış hızı ise %0.86 olarak hesaplanmıştır. Seyhan’da satılık daireler ilçenin 96 farklı mahallesine yayılmıştır. Bu mahallelerden 74’ü ise merkezde yer almaktadır. Seyhan satılık konut tercihinde bulunacaklar, semtin en gelişmiş on ilçesinden birinde arayışlarını sürdürebilirler : 

 • Yeşilyurt Mahallesi 
 • Gülbahçesi Mahallesi 
 • Gürselpaşa Mahallesi 
 • Pınar Mahallesi 
 • Tellidere Mahallesi 
 • Dağlıoğlu Mahallesi 
 • Fatih Mahallesi 
 • Mithatpaşa Mahallesi 
 • Sümer Mahallesi 
 • Ova Mahallesi 
 • Akkapı Mahallesi 

Listede olmamasına rağmen 8.050 kişilik nüfusu ile Yeşilevler Mahallesi, ilçenin yükselen yerleşim merkezlerinden biridir. Özellikle kent yaşamından çok uzak kalmadan, sakin bir hayat sürdürmek isteyenler Adana Seyhan Yeşilevler satılık müstakil evler tercih etmektedir. 

Seyhan Satılık Daire Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu verilerinden elde edilen bilgiye göre, ilçedeki evlerin ortalama kullanım alanı 130 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.529 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile Adana Seyhan satılık ev tercihinde bulunacak bir kişinin,  yaklaşık 198.770 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. İlçeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 25 yıl içinde gerçekleşecektir. Ancak bu ortalama bir rakamdır ve seçmeyi düşündüğünüz konut tipi ile lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Adana Seyhan satılık müstakil evler düşünenlerin, bütçesini daha esnek tutması gerekebilir. Konut tipine göre, ev bedelleri aşağıdaki gibidir : 

 • 2+1, 115 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 190.325 Türk Lirası
 • 3+1, 140 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 201.600  Türk Lirası

Eğer Seyhan satılık daire arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden satılık ev Adana Seyhan ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Adana Seyhan Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Adana Yumurtalık Satılık Daire
 • Adana Yüreğir Akdeniz Mahallesi Satılık Daire
 • Adana Yüreğir Atakent Mahallesi Satılık Ev
 • Adana Yüreğir Dadaloğlu Mahallesi Satılık Ev
 • Adana Yüreğir Haydaroğlu Mahallesi Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.