Emlakjet

Bağcılar Mahmutbey Mahallesi Satılık Daire

araması için 30 ilan bulundu
search
Mahmutbey Mahallesicancel
Bağcılarcancel
İstanbulcancel

Mahmutbey Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Mahmutbey Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Bağcılar Mahmutbey Mahallesinin konumu, yaşantısı, konut piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Mahmutbey Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Mahmutbey Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Ulaşımı

Mahmutbey Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Bağcılar ilçesinde yer almaktadır. Mahallenin etrafında Bahçelievler, Batışehir, Başakşehir ve Bakırköy gibi semtler bulunmaktadır.

Bağcılar Mahmutbey satılık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Mahmutbey Mahallesinin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Mahallenin çok yakınından Avrupa Otoyolu, E-80 ve 0-3 numaralı karayolları geçtiği için, mahalledeki ulaşım seçenekleri diğer yerlere nazaran daha fazla sayıdadır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir: M3 numaralı metro hattı,
  • Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi-Mecidiyeköy: 141M numaralı otobüs hattı,
  • Atakent Mahallesi-Taksim: 89T numaralı otobüs hattı,
  • İSTOÇ-Bakırköy: 98M numaralı otobüs hattı,
  • Bölge İdare Mahkemesi-Bakırköy: HT13 numaralı otobüs hattı.

Mahmutbey Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Mahmutbey Mahallesi sınırları içerisinde Bağcılar Belediyesi Mahmutbey Stadyumu bulunmaktadır. İSTOÇ da bu mahallede konuşlanmıştır. Ateştuğla Mezarlığı’na yakın bir konumdadır. Mahallede pek çok otel bulunmaktadır. Aynı zamanda Mahmutbey Mahallesi’nde pek çok sayıda eğitim kurumu da bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarının arasında Altınbaş Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Mahmutbey İlköğretim Okulu bulunmaktadır. Züccaciye, kıyafet, ayakkabı gibi pek çok ürünün satıldığı dükkanlar mahallede çoğunluğu oluşturmaktadır.

Mahmutbey Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Konut Piyasası Bilgileri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Mahmutbey Mahallesi’nde toplam 24.278 kişi yaşamaktadır. Bölgede ortalama bir daire 110 metrekaredir. Ortalama bir Mahmutbey Mahallesi satılık ev fiyatı ise 460.460 Türk lirasıdır. 

İstanbul Bağcılar sahibinden satılık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.