Emlakjet

Beykoz Anadolufeneri Mahallesi Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Anadolufeneri Mahallesicancel
Beykozcancel
İstanbulcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun sonuç bulunamadı. Farklı bir arama yapabilir veya benzer ilanları inceleyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle
Benzer İlanlar

Anadolufeneri Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Bölge Hakkında Rehber Bilgiler

EmlakJet konut arayanların işlerini oldukça kolaylaştırıyor. İstanbul Beykoz Anadolufeneri Mahallesi satılık daire ararken bölge hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıdan yararlanabilirsiniz Anadolufeneri, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e açılan kısmında Çakaltepe ve Kabakoz koylarının arasında bulunan küçük bir yarımada üzerinde kurulan köydür. 1658 yılında kurulmuştur. Beykoz’un en meşhur köylerinden biri olan Anadolufeneri, ismini burada bulunan deniz fenerinden almıştır. Anadolufeneri; 2014 yılı itibarıyla alınan kararlar gereği, mahalle statüsüne girmiş olsa da, mandıraları, çiftlikleri hala süregelen balıkçılık mesleği ile şehirleşmeden uzakta bir yaşam sürmektedir. Köyün ilk kuruluş sebebinin, köyde bulunan deniz fenerini yakmak için gelip gitmek zorunda kalan fenercilerin yavaş yavaş fener etrafına yerleşmeye başlamasıyla olduğu düşünülse de, aslında deniz fenerinin yapıldığı tarih net olarak bilinmemektedir. Yapılan araştırmalarda en net bilgi, 1755 yılında bölgede ahşap bir deniz feneri bulunduğu ve 1834'te günümüzdeki haline dönüştürüldüğü kabul edilmiştir. Bizans Dönemi’ne ait tarihi Yoros Kalesi de Anadolufeneri’nin önemli tarihi miraslarındandır. Daha sonra Cenevizlilerin eline geçen kale Yıldırım Beyazıt Dönemi’nde Osmanlı mülkü olmuştur. Türklere geçen kalenin II. Mahmut tarafından tamir edildiği bilgiler arasındadır. Anadolu Deniz Feneri, İstanbul Boğazıyla Karadeniz’in birleştiği bölgede Yon  Burnu üzerinde bulunmaktadır. 1834 yılında yapılan Fener, 1858 yılında Fransızların yapıyı genişletmesi ve kulesini revize etmesi ile birlikte yeni halini almıştır. Denizden 75 metre yüksekliğinde bulunan fener, içindeki 1000 watlık ampulü ile aydınlık sağlamaktadır. Buradaki kristalin çevresindeki elektrik motoru ile dönen paravan sayesinde yanıp sönmektedir. Fener, elektrik olmadığı zaman gaz ile çalışmaktadır. Açık havalarda 16 deniz mili açıklığı gören fener inşa edildiği günden bugüne kadar fonksiyonunu icra etmektedir.

Anadolufeneri Mahallesi Satılık Daire Tercih Edeceklere Bölgenin Bazı Kurumları

  • Anadolufeneri Mahallesi Muhtarlığı, Anadolufeneri Mah, Beykoz Cad. 4c, Posta kodu: 34829 Beykoz/ İstanbul. Tel: 0216 413 10 28.
  • Fener Gıda, Anadolufeneri Mah, Beykoz Cad. 2a, Posta kodu: 34829 Beykoz/ İstanbul. Tel: 02166 536 03 53.

Siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak isterseniz Anadolufeneri Mahallesi satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan istediğiniz zaman dilediğiniz yerden kolayca ulaşabilirsiniz.

Anadolufeneri Mahallesi Satılık Daire Emlak Piyasası

2019 yılı aralık ayı EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki satılık dairelerin alanları ortalama 170 metrekare olarak karşımız çıkar. Anadolufeneri Mahallesi satılık daire fiyatları 992.970 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyatı 5.841 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi 46 yıldır.

Yukarıdaki fiyatları da göz önünde bulundurarak ev için bütçenizi belirlediyseniz ilgili ilanlara en kolay EmlakJet üzerinden ulaşabilirsiniz. İstediğiniz emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Anadolufeneri Mahallesi ilanlarına sitemizden kolayca bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Beykoz Satılık Daire
Acarlar Mahallesi Satılık DaireAkbaba Mahallesi Satılık DaireAlibahadır Köyü Satılık DaireAlibahadır Mahallesi Satılık DaireAnadolufeneri Köyü Satılık DaireAnadolufeneri Mahallesi Satılık DaireAnadolu Hisarı Mahallesi Satılık DaireAnadolu Hisarı Satılık DaireAnadolu Kavağı Mahallesi Satılık DaireAnadolukavağı Satılık DaireBaklacı Mahallesi Satılık DaireBeykoz Satılık DaireBozhane Mahallesi Satılık DaireBozhane Satılık DaireCumhuriyet Köyü Satılık DaireCumhuriyet Mahallesi Satılık DaireÇamlıbahçe Mahallesi Satılık DaireÇamlıbahçe Satılık DaireÇavuşbaşı Satılık DaireÇekmeköy Satılık DaireÇengeldere Mahallesi Satılık DaireÇiftlik Mahallesi Satılık DaireÇiğdem Mahallesi Satılık DaireÇubuklu Mahallesi Satılık DaireÇubuklu Satılık DaireDereseki Köyü Satılık DaireDereseki Mahallesi Satılık DaireElmalı Mahallesi Satılık DaireElmalı Satılık DaireFatih Mahallesi Satılık DaireGöksu Mahallesi Satılık DaireGöksu Satılık DaireGöllü Köyü Satılık DaireGöllü Mahallesi Satılık DaireGörele Köyü Satılık DaireGörele Mahallesi Satılık DaireGöztepe Mahallesi Satılık DaireGümüşsuyu Mahallesi Satılık DaireGümüşsuyu Satılık Daireİncirköy Mahallesi Satılık Daireİshaklı Köyü Satılık Daireİshaklı Mahallesi Satılık DaireKanlıca Mahallesi Satılık DaireKanlıca Satılık DaireKavacık Mahallesi Satılık DaireKavacık Satılık DaireKaynarca Köyü Satılık DaireKaynarca Mahallesi Satılık DaireKılıçlı Köyü Satılık DaireKılıçlı Mahallesi Satılık DaireMahmutşevketpaşa Köyü Satılık DaireMahmutşevketpaşa Mahallesi Satılık DaireMerkez Mahallesi Satılık DaireOrtaçeşme Mahallesi Satılık DaireOrtaçeşme Satılık DaireÖğümce Mahallesi Satılık DaireÖrnekköy Mahallesi Satılık DairePaşabahçe Mahallesi Satılık DairePaşabahçe Satılık DairePaşamandıra Köyü Satılık DairePaşamandıra Mahallesi Satılık DairePolonezköy Mahallesi Satılık DairePolonez Köyü Satılık DairePoyrazköy Mahallesi Satılık DaireRiva Köyü Satılık DaireRiva Mahallesi Satılık DaireRüzgarlıbahçe Mahallesi Satılık DaireSoğuksu Mahallesi Satılık DaireSoğuksu Satılık DaireTokatköy Mahallesi Satılık DaireTokatköy Satılık DaireYalıköy Mahallesi Satılık DaireYalıköy Satılık DaireYavuz Selim Mahallesi Satılık DaireYeni Mahalle Mahallesi Satılık DaireYenimahalle Satılık DaireZerzavatçı Mahallesi Satılık Daire
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.