Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Demre Belören Mahallesi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Belören Mahallesicancel
Demrecancel
Antalyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Belören Mahallesi Satılık Konut Arayan Okuyucularımız İçin Mahalle Rehberi

Konut arama sürecinin detaylı araştırma isteyen ve tüm detayların göz önünde bulundurulması gereken bir süreç olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Emlakjet.com ailesi olarak, bu süreçte hayalinizdeki konuta ulaşabilmeniz için işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda sizler için Belören Mahallesi hakkında konumu, emlak piyasası ve ulaşımı gibi kısa bilgileri içeren bir yazı derledik. Belören Mahallesi satılık konut arayan okuyucularımız bu yazımıza göz atarak gerekli bilgilere ulaşabilirler.

Antalya iline bağlı Belören mahallesinin nüfusu 2021 yıl sonu itibariyle toplam 576 kişi olarak hesaplanmıştır. Bu nüfusun 308 kişisi erkek, 268 kişisi kadındır.

Belören Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Mahallenin Coğrafi Konumu ve Bölgedeki Önemli Yerler

Demre Belören Mahallesi, Türkiye'nin batısında Akdeniz Bölgesi'nde Antalya iline bağlı Akseki ilçesinin bir mahallesidir. İlçe merkezine 20 km uzaklıkta konumlanmış bir mahalledir. İlçe sakinleri tarafından tercih edilen bir konumdadır. 2012 yılındaki yasa değişikliğinden sonra köy statüsünden mahalle statüsüne geçmiştir.

Belören mahallesinin bağlı olduğu Demre ilçesi, doğusunda Finike, batısında Kaş ve güneyinde Akdeniz sınır komşudur. Üç tarafı dağlarla çevrilidir. İlçe Demre Ovasında kurulmuştur ve Demre Çayı'nın getirmiş olduğu verimli alüvyonlu topraklardan meydana gelmiştir. Mahalle ekonomisi tarım ve turizme dayanmaktadır. Bölge Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu iklime sahip yerlerde yazlar fazla sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçer. Demre’nin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 12 metre ve yüzölçümü yaklaşık olarak 365 kilometrekaredir.

Özellikle yaz aylarında turizmi canlandıran Noel Baba Kilisesi, Myra Antik Kenti ve Tiyatrosu, Andreake Antik Kenti, Kaya Mezarları, Simena Antik Kenti ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Belören Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçenin Ulaşım Olanakları

Demre Belören Mahallesi kiralık konut arayan okuyucularımız için ulaşım olanaklarını derledik.

Demre’nin, il merkezine uzaklığı yaklaşık 140 kilometredir. Antalya’dan Demreye karayolu ile D400 yolunu kullanarak yaklaşık 2 saat 30 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir. Antalya Otogarından her saat başı kalkan toplu taşıma araçlarıyla ise yaklaşık 3 saatte ilçeye ulaşılır.

Demreye ulaşım için havayolunu tercih edecekseniz iki havalimanı ile gelmeniz mümkün. İlçeye ulaşım Muğla sınırları içerisinde hizmet veren Dalaman Havalimanı ve Antalya Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Dalaman Havalimanı ile olan mesafesi yaklaşık olarak 191, Antalya Havalimanı ile uzaklığı ise 157 kilometredir.

Otobüs ile Demreye ulaşım için; yüzölçüm ve nüfus bakımından küçük bir ilçe olduğu için büyükşehirlerden bölgeye direkt olarak otobüs seferi bulunmamaktadır. Bununla birlikte ilçeye ulaşımlar dolaylı olarak Antalya Otogarı üzerinden sağlanabilmektedir.

Şehiriçi ulaşım için ise günde bir gidiş bir geliş olmak üzere otobüs seferinin yanı sıra minibüsler ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Belören Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgisi

Antalya Demre Belören Mahallesi kiralık konut arayan çocuklu aileler için eğitim kurumu araştırmaları gerçekleştirdik. Belören Mahallesinde ve Demre ilçesinde yer alan okullar ve eğitim taşımalı olarak gerçekleştirilebildiği bazı okullar şu şekildedir:

  • Köşkerler Ortaokulu
  • Beymelek İlkokulu
  • Atatürk İlkokulu
  • Şehit Adem Akın Ortaokulu
  • 80. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu
  • Demre Anadolu Lisesi
  • Beymelek Şehit Abdurrahman Esen Ortaokulu
  • Antalya Demre Anadolu İmam Hatip Lisesi

Belören Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Gayrimenkul Bilgileri

Antalya Belören Mahallesi satılık konut fiyatları ortalama 999.300 Türk Lirasıdır. Bölgede satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı yaklaşık 6.662 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Antalya Belören mahallesi satılık dairelerin ortalama büyüklüğü 150 metrekaredir. Antalya'nın il geneli yerleşimine bakıldığında ilçe merkezi gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan kırsal kesimlerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bir konut kiralamadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Belören Mahallesi sahibinden satılık ya da emlakçıdan satılık konut arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.