Erzincan Çayırlı Demografi Analizi
Erzincan, Çayırlı bölgesinin nüfusu 7.977 kişidir. Nüfus yoğunluğu km² başına 7.49 kişi olarak hesaplanmaktadır. Erzincan, Çayırlı bölgesinde nüfusun %29.2 genç, %46.0 orta yaş ve %24.8 yaşlı bireylerden oluşmaktadır.
Nüfus
Nüfus
7,977
kişi
Nüfus Yoğunluğu
7.49
kişi/km2
Yaş Dağılımı
Yaş Dağılımı
Orta: 46%
Genç: 29.2%
Yaşlı: 24.8%
Cinsiyet Dağılımı
Erkek: 52.2%
Kadın: 47.8%
Yaşa Göre Nüfus Dağılımı
Medeni Hal
Medeni Durum
Medeni Durum Oranı
Evli: 61.9%
Bekar: 27.2%
Dul: 7.8%
Boşanmış: 3.2%
Eğitim
Eğitim Durumu
Eğitim Oranı
İlkokul: 28%
Lise: 22%
Üniversite: 11%
Okur-Yazar: 9%
Okur-Yazar Değil: 5%
Sosyo Ekonomik Statü
Sosyo Ekonomik Statü Dağılımı
C Grubu: 43%
D Grubu: 32%
B Grubu: 17%
A Grubu: 8%
A+ Grubu: 1%
Gayrimenkul
Konut
5,607
adet
Ticari
429
adet
Yazlık
59
adet
Gayrimenkul Oranı
Konut: 92.0%
Ticari: 7.0%
Yazlık: 1.0%
Hane
Kişi/Hane
2.88
Haneye Göre
Kişi Başı
₺8.698
Aylık
Erzincan, Çayırlı Mahalleleri Nüfus Sıralaması
| Atatürk | 1.895 | 15-29 | Evli | Lise | C Grubu | 3,23 | 35.355 |
| Barbaros | 1.265 | 15-29 | Evli | Lise | C Grubu | 3,23 | 33.375 |
| Fatih | 1.083 | 15-29 | Evli | Lise | B Grubu | 4,21 | 33.944 |
| Yazıkaya Köyü | 308 | 60+ | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,57 | 17.678 |
| Harmantepe Köyü | 295 | 60+ | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,61 | 24.029 |
| Balıklı Köyü | 274 | 60+ | Evli | İlkokul | C Grubu | 2,51 | 28.325 |
| Cennetpınar Köyü | 267 | 60+ | Evli | İlkokul | C Grubu | 2,7 | 23.900 |
| Verimli Köyü | 253 | 60+ | Evli | İlkokul | C Grubu | 2,53 | 23.468 |
| Çaykent Köyü | 222 | 0-14 | Evli | İlkokul | C Grubu | 2,31 | 24.895 |
| Yaylakent Köyü | 160 | 0-14 | Evli | Ortaokul | C Grubu | 2,42 | 17.678 |
| Çataksu Köyü | 128 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,51 | 17.678 |
| Yeşilyaka Köyü | 113 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,17 | 17.678 |
| Büyükyaylaköy Köyü | 111 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,31 | 17.678 |
| Çayönü Köyü | 92 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | D Grubu | 2 | 17.678 |
| Doğanyuva Köyü | 81 | 0-14 | Evli | İlkokul | C Grubu | 3,12 | 17.678 |
| Gelinpınar Köyü | 77 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,96 | 17.678 |
| Yukarıkartallı Köyü | 74 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 1,95 | 17.678 |
| Eşmepınar Köyü | 70 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,26 | 17.678 |
| Başköy Köyü | 69 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 3 | 17.678 |
| Çilligöl Köyü | 69 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | D Grubu | 2,76 | 17.678 |
| Aşağıkartallı Köyü | 67 | 0-14 | Evli | İlkokul | C Grubu | 2,91 | 17.678 |
| Ozanlı Köyü | 67 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,68 | 17.678 |
| Bozağa Köyü | 63 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,1 | 17.678 |
| Saraycık Köyü | 61 | 0-14 | Evli | İlkokul | C Grubu | 2,54 | 17.678 |
| Yukarıçamurdere Köyü | 60 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,14 | 17.678 |
| Saygılı Köyü | 58 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,42 | 17.678 |
| Sarıgüney Köyü | 55 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,29 | 17.678 |
| Hastarla Köyü | 52 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | D Grubu | 2,26 | 17.678 |
| Küçükgelengeç Köyü | 48 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 3,2 | 17.678 |
| Sırataş Köyü | 44 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 1,83 | 17.678 |
| Aşağıçamurdere Köyü | 42 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 1,75 | 17.678 |
| Büyükgelengeç Köyü | 42 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2 | 17.678 |
| Mirzaoğlu Köyü | 40 | 0-14 | Evli | İlkokul | D Grubu | 2,5 | 17.678 |
| Yaylalar Köyü | 34 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | D Grubu | 1,7 | 17.678 |
| Karataş Köyü | 31 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 2,38 | 17.678 |
| Yürekli Köyü | 30 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 2,73 | 17.678 |
| Bölükova Köyü | 29 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 2,07 | 17.678 |
| Paşayurdu Köyü | 29 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 1,93 | 17.678 |
| Doluca Köyü | 25 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 1,39 | 17.678 |
| Oğultaşı Köyü | 25 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
| Esendoruk Köyü | 22 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
| Toprakkale Köyü | 22 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
| Göller Köyü | 21 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 1,62 | 17.678 |
| Çilhoroz Köyü | 20 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
| Pınarlı Köyü | 19 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
| Turnaçayırı Köyü | 19 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
| Boybeyi Köyü | 15 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
| Ortaçat Köyü | 11 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
| Tosunlar Köyü | 11 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
| Mazlumağa Köyü | 9 | 0-14 | Evli | Bilinmiyor | C Grubu | 0 | 16.583 |
Erzincan, Çayırlı Satılık Konut İlanları
Erzincan, Çayırlı bölgesindeki satılık konut ilanlarını inceleyin.
Sık Sorulan Sorular
Erzincan, Çayırlı nüfusu kaçtır?
Erzincan, Çayırlı bölgesinin toplam nüfusu 7.977 kişidir.
Erzincan, Çayırlı nüfus yoğunluğu nedir?
Erzincan, Çayırlı bölgesinin nüfus yoğunluğu km² başına 7.49 kişidir.
Erzincan, Çayırlı mahalleleri en kalabalık bölge hangisidir?
Erzincan, Çayırlı mahalleleri en kalabalık bölge Atatürk olup toplam nüfusu 1.895 kişidir.
Bu sayfadaki değer hesabı hizmetleri, analizler ve fiyat trendleri, Türkiye'nin öncü emlak veri platformu Endeksa tarafından sağlanmaktadır.
Harita yükleniyor...