/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Avcılarcancel

İstanbul Avcılar Kiralık Daire

araması için 441 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Avcılar Kiralık Daire Ararken Öğrenmek İsteyebileceğiniz Genel Bilgiler

 

Avcılar kiralık daire seçeneklerini incelerken, yaşamayı planladığınız ilçeye ait daha fazla bilgiye sahip olmaya ne dersiniz? Avcıların tarihi geçmişi, nüfusu ve hangi mahalleleri olduğu gibi birtakım detaylar hakkında daha fazla bilgi edinerek kendiniz için en doğru yaşam alanını oluşturabilirsiniz. Avcılar ve diğer ilçelerimiz hakkında tüm merak ettiğiniz detaylar Emlakjet.com’da.

 

Avcılar İlçesinin Tarihi

 

İstanbul İlinin Avrupa Yakasında yer alan ilçelerden biri de Avcılar İlçesidir. Avcılar ilçesinin güneyinde Marmara denizi, doğusunda da Küçükçekmece ilçeleri yer alıyor. Oldukça geniş bir yüzölçümüne sahip olan Avcılarda sanayi tesislerinin de gelişmesiyle birlikte çiftçilik ve balıkçılık gibi tarımsal işlerin yerini eğlence ve ticaret merkezleri almış ve zaman içerisinde giderek küçük ve büyük ölçekli sanayi tesislerinin de açılmasıyla birlikte halkta daha fazla bu alanda yoğunlaşmaya başlamıştır. Bu sebeple aslında Avcılar’da yaşayan ve Avcılar da kiralık daire arayan halkın büyük bir çoğunluğunu işçiler oluşturuyor da diyebiliriz.

 

Cumhuriyet döneminden önce Rumların yaşadığı Avcılar o zamanlarda köy olarak biliniyordu. Zengin insanların daha çok merakı olan avcılık sporunun o dönemlerde popüler olması ve her sene şenlikler düzenlenmesi sebebi ile ilçenin adı avcılar köyü olarak anılmaya başlamış ve bir süre sonra ilçenin resmi adı olarak belirlenmiştir. Cumhuriyet’ten sonra sadece Türklerin yaşadığı ve Küçükçekmece ile Bakırköy’e bağlı olan Avcılar 1992 senesinde ilçe statüsüne geçmiştir.

 

Avcılar İlçesinin Mahalleleri

 

Avcılar sahibinden kiralık daire ve emlakçıdan kiralık daire seçeneklerini incelerken öncelikle ilçenin hangi mahallesinde yaşamak isteyeceğinize karar verebilir ve ev arama sürecinizi çok daha kolay bir hale dönüştürebilirsiniz. Avcılar’da yaşamak için tercih edebileceğiniz toplamda 10 adet mahalle bulunuyor. Bunlar; Yeşilkent Mahallesi, Ambarlı Mahallesi, Firuzköy Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Cihangir Mahallesi, Merkez Mahallesi, Tahtakale Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ve Denizköşkler Mahallesi’dir.

 

Avcılar İlçesinin Nüfusu

 

İlçe statüsüne geçtikten sonra ilçenin nüfusunda ciddi bir artış yaşanmıştır. Sanayinin gelişmesi ve sanayi tesislerinin artması ile birlikte iş imkanları da artmış ve bu artış doğal olarak nüfusa da yansımıştır.  2015 senesinde yapılan sayıma göre ilçenin nüfusu 425.228 olarak belirlenirken, kadın nüfusunun 211.463, erkek nüfusunun da 231.765 olduğu tespit edilmiştir. Hem iş imkanlarından dolayı hem de ulaşım kolaylığı sayesinde insanların fazlası ile tercih ettiği Avcılar kiralık ev seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Sizde sayfamızda yer alan ilanları inceleyerek hayalinizdeki evi kolayca bulabilirsiniz.

 

Avcılar İlesinin Tarihi Yerleri

 

Avcılar kiralık daire arayanlar için ilçede yer alan gezilebilecek tarihi yerleri de belirtmeden geçmek istemiyoruz. Avcılar tarihi gezilebilecek yerleri ile de ilgi odağı oluyor. Hem kültürlü hem de keyifli gezintiler yapabileceğiniz Avcılar size çeşitli alternatifler sunuyor. Bu alternatiflerin başında müze seçeneklerini sayabiliriz. Avcılarda yer alan müzelerden bazıları ise şu şekilde;

 

  • Atatürk Evi Müzesi: Avcılar’ın sahil kesiminde yer alan müze ilçeye gelenlerin ziyaret etmek için tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev ile neredeyse aynı mimariye sahip olan müze görülmeye değer.

 

  • Haluk Perk Müzesi: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarından olan Haluk Perk adına yapılan müze de tarihi değerlere önem veren ve bu yönü ile ünlenen Avcılar’da yer alıyor. Günümüze kalan unsurların sergilenmekte olduğu bu müze, Gümüşpala Mahallesinde bulunuyor. Sizde tarih ile iç içe yaşamak için Avcılar Gümüşpala kiralık daire seçeneklerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

İlçe hem tarihi hem de görülmeye değer tarihi yerleri ile de ilgi odağı oluyor. Yakın ilçelerden de tarihi yerlerini görmek için ziyaretçiler geliyor. Eğer sizde günü birlik gelip bu yerleri ziyaret etmek istiyorsanız Avcılar günlük kiralık daire seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Avcılar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.