Emlakjet
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Sultangazi Eski Habipler Mahallesi Kiralık Daire

araması için 6 ilan bulundu
search
Eski Habipler Mahallesicancel
Sultangazicancel
İstanbulcancel

Eski Habipler Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Eski Habipler Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız; böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı hizmet etmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Eski Habipler Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Eski Habipler Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Eski Habipler Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Eski Habipler Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Sultangazi ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konumlanmıştır. Eski Habipler Mahallesi’nin etrafında Gaziosmanpaşa ve Eyüpsultan ilçeleri bulunmaktadır. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu da mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının Nurettin Uzun İlköğretim Okulu ve Hacı Ayşe Ateş Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Merkez Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında yer almaktadır. Nurettin Uzun Merkezi, bu mahalle sınırları içerisinde konumlanmıştır.

Eski Habipler Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Eski Habipler Mahallesi sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Eski Habipler Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Eski Habipler Mahallesi, E80 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede bulunan toplu taşıma alternatiflerinin bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • Arnavutköy – Mecidiyeköy: 336M kodlu otobüs hattı,
  • Taşoluk – Cebeci: 336T kodlu otobüs hattı,
  • Cebeci Köyü – İstiklal Mahallesi: 36CB kodlu otobüs hattı,
  • Taşoluk Peron – Cebeci Peronlar: 36TC kodlu otobüs hattı,
  • Yayla Mahallesi – Vezneciler: 36V kodlu otobüs hattı,
  • Göktürk – Pirinççi Köyü – Mescid-i Selam: 48G kodlu otobüs hattı,
  • Kayaşehir – Yenibosna Metro: 79F kodlu otobüs hattı,
  • Kayabaşı Kiptaş – Mecidiyeköy: 79KM kodlu otobüs hattı.

Eski Habipler Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Eski Habipler Mahallesi’nde toplam 10.342 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 105 metrekaredir. Ortalama bir Eski Habipler Mahallesi sahibinden kiralık ev 1.260 Türk lirasıdır.

İstanbul Sultangazi Eski Habipler Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.