/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Talascancel

Kayseri Talas Kiralık Daire

araması için 207 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Talas Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Talas kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Talas Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ilinin bir ilçesi olan Talas ilçesinin yüzölçümü 455,94 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 1.100 metre olan ilçenin güneydoğusunda Ali Dağı ve Erciyes Dağı yer almaktadır. Talas kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. Bitki örtüsü olarak genellikle çayır, mera ve otlak alanlarının yer aldığı ilçede yedi adet yayla yer almaktadır. Bu yaylalardan başlıcaları:

  • Erciyes Yaylası
  • Çallıyurt Yaylası
  • Çömlekçi Yaylası
  • Güzelce Yaylası
  • Cebir Yaylası
  • Dadalı Yaylası
  • Kadıyurdu Yaylası ve
  • Güzelce Yaylası’dır.

Talas kiralık ev arayan vatandaşlar ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yer alan arazilerde genellikle meyve ve sebze tarımı yapılırken, kuru tarım alanında ise genellikle yemeklik ve baklagil ürünler yetiştirilmektedir. İlçenin 1100 ve 1200 metrelik rakıma sahip olan yerlerde armut, kayısı, erik, badem, vişne ve kiraz yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede özellikle kümes hayvancılığı alanında önemli gelişmeler yaşanmış olup yükselen bir değere sahiptir. İlçede kiralık konut  arayışında olan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Talas Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 157 bin 695’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,83’ünü (78 bin 580) erkek, yüzde 50,17’sini (79 bin 115) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kayseri Talas kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 33 adet mahalle bulunmaktadır. Talas kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akçakaya Mahallesi, Alaybeyli Mahallesi, Ardıç Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başakpınar Gaziler Mahallesi, Başakpınar Ufuk Mahallesi, Başakpınar Yıldıztepe Mahallesi, Cebir Mahallesi, Çatakdere Mahallesi, Çevlik Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Endürlük Mahallesi, Gülistanevler Mahallesi, Han Mahallesi, Harman Mahallesi, Kamber Mahallesi, Kepez Mahallesi, Kiçiköy Mahallesi, Koçcağız Mahallesi, Kuruköprü Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Ortakavak Mahallesi, Örencik Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Sakaltutan Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Tablakaya Mahallesi, Yamaçlı Mahallesi, Yazılı Mahallesi, Yazyurdu Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yukarı Mahallesi ve Zincidere Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Kayseri Talas ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kayseri Talas uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Talas Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.