/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Darüşşafaka Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Sarıyer Darüşşafaka Mahallesi Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Darüşşafaka Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Darüşşafaka Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız; böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı hizmet etmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Darüşşafaka Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Darüşşafaka Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Darüşşafaka Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Darüşşafaka Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Sarıyer ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konumlanmıştır. Darüşşafaka Mahallesi’nin etrafında Beşiktaş, Alibeyköy ve Beyoğlu civarı ilçeler bulunmaktadır. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında İstinye Anadolu Lisesi ve Mustafa Kemal Anadolu Öğretmen Lisesi yer almaktadır. Mahallede bulunan Erol Günaydın Yaşam Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkıda bulunmaktadır. Maslak Kasırları bu mahallede konumlanmıştır. Acıbadem Maslak Hastanesi’nin bu mahalle sınırları içerisinde bulunması, konut arama süreci sırasında önemli bir avantaj olarak görülebilmektedir.

Darüşşafaka Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Darüşşafaka Mahallesi sahibinden satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Darüşşafaka Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Darüşşafaka Mahallesi, E80 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir: 

  • Eminönü – Kulaksız: M2 kodlu metro hattı,
  • İstinye Dereiçi – Kabataş: 22 kodlu otobüs hattı,
  • Maslak Gazeteciler Sitesi – 4. Levent Metro: 29GM kodlu otobüs hattı,
  • İstinye Dereiçi – Şişli: 29Ş kodlu otobüs hattı,
  • İstinye Dereiçi – Taksim: 40T kodlu otobüs hattı.

Darüşşafaka Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Darüşşafaka Mahallesi’nde toplam 8.932 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 140 metrekaredir. Ortalama bir Darüşşafaka Mahallesi sahibinden satılık ev 988.000 Türk lirasıdır.

İstanbul Sarıyer Darüşşafaka Mahallesi sahibinden satılık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.