Emlakjet

Kartal Karlıktepe Mahallesi Kiralık Daire

araması için 7 ilan bulundu
search
Karlıktepe Mahallesicancel
Kartalcancel
İstanbulcancel

Karlıktepe Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Karlıktepe Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak, böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Karlıktepe Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Karlıktepe Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Karlıktepe Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Karlıktepe Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Kartal ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Asya Yakası’nda konumlanmıştır. Karlıktepe Mahallesi’nin etrafında Ataşehir, Kadıköy ve Üsküdar civarı ilçeler bulunmaktadır. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında Yüksel İlhan Alanyalı Fen Lisesi yer almaktadır. Erenler Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında bulunmaktadır. Mahallede bulunan Şehit Dursun Kaya Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. Mimar Kubilay Köse Stadyumu, bu mahallede konumlanmıştır.

Karlıktepe Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Karlıktepe Mahallesi sahibinden kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Karlıktepe Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Karlıktepe Mahallesi, D100 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Gebze – Halkalı: Marmaray tren hattı,
  • Kadıköy – Tavşantepe: M4 kodlu metro hattı,
  • Veysel Karani – Yakacık / Kartal: 131V kodlu otobüs hattı,
  • Yenidoğan – Kartal: 132S kodlu otobüs hattı,
  • Pendik YHT İstasyonu – Kadıköy: 16Y kodlu otobüs hattı,
  • Pendik YHT İstasyonu – Esenkent Metro: KM33 kodlu otobüs hattı.

Karlıktepe Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Karlıktepe Mahallesi’nde toplam 32.099 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 105 metrekaredir. Ortalama bir Karlıktepe Mahallesi sahibinden kiralık ev 1.366 Türk lirasıdır.

İstanbul Kartal Karlıktepe Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.