/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Erzincancancel

Erzincan Satılık Daire

araması için 11 ilan bulundu

Erzincan Satılık Daire Arayanlara Tercih Kılavuzu

Erzincan satılık daire düşünenler için, kenti daha yakından tanımalarına imkan sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, kafanızdaki soru işaretleri silinecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Erzincan kenti,  Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Yukarı Fırat bölümüne kurulmuş olan kentin toplam yüzölçümü ise 11.974 kilometrekaredir. Kent kuzeyinde, Giresun, Bayburt ve Gümüşhane, batısında Sivas, doğusunda Erzurum ve Bingöl, güneyinde ise Malatya, Tunceli ve Elazığ illeri ile komşudur. İlde karasal iklim hakimdir. Bu sebeple, kışlar çok soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Sıcaklığın sıfırn altına indiği gün sayısı bir hayli fazladır. Ortalama karlı gün sayısı 22 olarak hesaplanmıştır. Şehrin en yağışlı mevsimi ise ilkbahardır. Kente can suyunu getiren Karasu Irmağı bu dönemlerde bol su ile akar. 

 

Erzincan Satılık Daire Düşünenlere İlin Ekonomisi

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve oldukça dağlık, engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan Erzincan’da, temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Yukarı Fırat’ın ova kesimlerinde tarım yapılırken, yükseltinin arttığı, çayır ve meraların baş gösterdiği yerlerde hayvancılık yapılır. Özellikle büyükbaş hayvancılığı yaygındır. Erzincan Ovası’nda ise, meşhur üzüm bağları bulunmaktadır. Kentte yetiştirilen tarımsal ürünleri, işlemek üzere küçüklü büyüklü imalathaneler kurulmuştur. Ancak bunlar pek yeterli değildir. Dolayısı ile kentte, sanayinin çok gelişmediğini söyleyebiliriz. Şehir merkezinde ise, ticaret önemli bir ekonomik faaliyet olarak karşımıza çıkmaktadır. Erzincan satılık ev tercihinde bulunacak bir kişi, ekonomik uğraşına göre yaşamak istediği yerleşim bölgesini seçmelidir. Örneğin ticaretle uğraşıyorsanız, kent merkezinde aramalarınızı yoğunlaştırmanız, sizin için daha iyi olabilir. 

 

Erzincan Satılık Daire Bakanlara Demografi ve İlçe Bilgisi

2019 Yılında yayınlanan TÜİK Raporuna göre, ilde ikamet edenlerin sayısı 236.034 kişidir. Bu kişilerin %49.01’i kadın, geriye kalan %50.99’u erkektir. İlin nüfusu bir yılda, 4.523 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye düşen kişi sayısı ise 20’dir. Bu sayı merkezde 104’e çıkar. Erzincan, 9 ilçe, 15 belediye ve bu belediyelere bağlı 155 mahalleden oluşmaktadır. Bunlara ek olarak 522 adet köy yerleşimi bulunmaktadır. Erzincan satılık konut düşünen bir kişi, aşağıdaki ilçelerden birini tercih edebilir:

 

  • Merkez İlçe 
  • Tercan İlçesi
  • Üzümlü İlçesi
  • Refahiye İlçesi
  • Çayırlı İlçesi
  • İliç İlçesi
  • Kemah İlçesi
  • Kemaliye İlçesi
  • Otlukbeli İlçesi 

 

Araştırmanızı sürdürürken, hayalinizdeki evin hemen her yerleşim bölgesinde bulunamayacağını aklınızda tutmalısınız. Örneğin Erzincan satılık müstakil ev düşünüyorsanız, kent merkezinden uzaklaşmanız gerekecektir. 

 

Erzincan Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Erzincan ilinde toplam 80.126 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2.84 olarak hesaplanmıştır. Erzincan’da satılık evler ortalama 125 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 1.400 Türk Lirası’dır. Bu bilgiden hareketle, Erzincan satılık konut düşünen bir kişinin yaklaşık 175.000 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerektiğini söyleyebiliriz. Fakat bu ortalama bir rakamdır ve seçtiğiniz konut tipi ile lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Erzincan satılık daire Ergenekon Mahallesi düşünen bir kişi 122.484 Türk Lirası ödeyerek hayallerindeki eve kavuşabilir. Eğer Erzincan satılık daire düşüncenizi bir adım ileriye götürmek isterseniz, kentte yer alan emlakçılarla görüşebilir veya sahibinden Erzincan satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Erzincan Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.