Emlakjet

Şanlıurfa Satılık Daire

araması için 2,903 ilan bulundu
search
Şanlıurfacancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Şanlıurfa Satılık Daire Arama Rehberi

Şanlıurfa Satılık Daire Almanın Avantajları

Şanlıurfa kiralık daire ararken dikkat edilecekleri ve kiralık dairede yaşamanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Şanlıurfa'da kiralık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Şanlıurfa'da çok önemli bir kriter oluyor.

Şanlıurfa; doğuda Mardin, batıda Gaziantep, kuzeyde Adıyaman, kuzeydoğuda Diyarbakır illeri ve güneyde Suriye ile sınır komşudur.

Yapılan araştırmalara göre; Şanlıurfa ili, kiralık konutta yaşamak isteyenler için en çok tercih edilen iller listesinde üst sıralarda yer alıyor. Şanlıurfa Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehridir. 

Şanlıurfa'da Satılık Daire Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Şanlıurfa kiralık ev tercih edecekler için, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmaları adına yapılan araştırmalar sonucunda;

Şehirde yaşayanların geçim kaynağı başta tarım olmak üzere hayvancılık, turizm ve sanayi ürünleridir. Harran Ovası'da başta olmak üzere toprakları oldukça verimlidir. Hayvancılık olarak küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. 

Şanlıurfa Satılık Daire Arayanlara Demografik Bilgiler

2022 Yılı Ocak ayı TÜİK Verilerine göre Şanlıurfa ili nüfusu 2.143.020 kişiye ulaşmıştır. Şehir nüfusu Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehridir. Kent nüfusunun %49,6’sı kadın, %50,4’ü erkektir. Nüfusu bir önceki yıla göre 27.764 kişi artmıştır. Ortalama 20 yaş ile ülkenin dinamik şehirlerinin başında gelir. İlin yüzölçümü 19.242 km2dir. İlde km2’de 111 kişi yaşamaktadır. Hanehalkı 3,37 kişi olarak hesaplanmıştır. Şanlıurfa satılık daire tercih edecekler, oldukça hareketli bir emlak piyasası ile karşı karşıya kalacaklardır. 

Şanlıurfa'nın İlçeleri 

Şanlıurfa'da 5’i merkez olmak üzere, 13 ilçesi ve belediyesi vardır. Bu ilçelere bağlı 1438 mahalle bulunmaktadır. Nüfus artış oranı en yüksek olan ilçesi Kartepe iken, Karamürsel’de nüfus oranı en düşük artışa uğrayan ilçesidir.

Şanlıurfa'da satılık ev bulabileceğiniz 13 ilçe şu şekildedir: 

 

- Akçakale

- Birecik

- Bozova

- Ceylanpınar

- Eyyübiye

- Halfeti

- Haliliye

- Harran

- Hilvan

- Karaköprü

- Siverek

- Suruç

- Viranşehir

Şanlıurfa Satılık Daire Fiyat Bilgisi

Eğer Şanlıurfa ucuz ev arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

Şanlıurfa'da satılık evler ortalama 175 metrekare civarındadır. Metrekare başına düşen birim fiyat 2.917 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama satış fiyatı 510.475 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmaktadır. 

 

Ayrıca,

 

- 1+1 odalı, 70 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 291.690 Türk Lirası,

- 2+1 odalı, 100 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 361.700 Türk Lirası,

- 3+1 odalı, 135 metrekarelik bir ev yaklaşık olarak 486.000 Türk Lirasından satışa sunulmaktadır.

 

Ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumuna, ulaşım imkanlarına, yer aldığı cephesine, bina yaşına gibi etmenlere göre değişebileceği unutulmamalıdır. Emlakçıdan ya da sahibinden Şanlıurfa Satılık Daire fiyatlarına Emlakjet.com’dan daha detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.