/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kağızmancancel
Karscancel

Kars Kağızman Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kağızman Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Kağızman satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Kağızman, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kars ilinin bir ilçesidir. Aras Nehri yatağında, verimli topraklara sahip, ılıman iklimi ile yüksek dağlar arasında bir coğrafyaya sahiptir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yerleşim bölgelerinin yakınlarında yapılan araştırmalara göre Erken Demir Çağına ait özellik gösteren mezarlar bulunmuştur. Bölgede elde edilen Erken Demir Çağı, İlk Tunç Çağı, Demir Çağı ve Orta Çağ kemikleri bu devirlerde yerleşimin olduğu ortaya çıkmaktadır. Kağızman satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Kars Merkez ve Selim ilçeleri,
  • Doğusunda Tuzluca ilçesi, 
  • Batısında Sarıkamış ilçesi,
  • Güneyinde Ağrı Merkez ilçesi ile çevrilidir. 

Kağızman Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 45.936’dır. Bu sayının yüzde 48,99’u kadın, yüzde 51,01’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.871 kilometrekare, rakımı ise 1.420 metredir. Kağızman satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 9 mahallesi bulunmaktadır. Bunlar; Aşağıdere Mahallesi, Zuvar Mahallesi, Toprakkale Mahallesi, Bayam Mahallesi, Yukarı Kümbet Mahallesi, Yukarı Dere Mahallesi, Haznedar Mahallesi, Aşağı Kümbet Mahallesi ve Şahindere Mahallesidir.

Kağızman satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçe ulaşımı karayolu ile sağlanabilmektedir. Kars il merkezine 76 kilometre, Iğdır’a 96 kilometre, Erzurum’a da 150 kilometre uzaklıkta yer alır. İl geneline karayolu, havayolu ve demiryolu ulaşımı sağlanabilmektedir. Kars Havaalanına 70 kilometre mesafededir. Kars il merkezinden saat başı hareketle ilçeye yolcu minibüsleri ulaşım sağlamaktadır.

Kağızman Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kars’ın Kağızman ilçesindeki ve il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 155 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 736 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.622 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 166.160 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kars ilininin Kağızman ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kars Kağızman sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.