/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Erzincancancel

Erzincan Kiralık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Erzincan Kiralık Daire Arayışında Olanlara İl Rehberi

Erzincan kiralık daire tercih edeceklerin artık işi çok kolay Emlakjet okuyucuları için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda il hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan illerimizden biri olan Erzincan’ın güney tarafında Tunceli, Elazığ ve Malatya illeri, kuzey tarafında Giresun ve Gümüşhane illeri, batı tarafında Sivas ili ve doğu tarafında Erzurum ili yer alır. Şehir toplamda 11.974 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuş olup deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 1.150 metredir. İlde yaşayanların %49.80’i kadınlardan %51.20’si erkeklerden oluşur. Nüfusun yaşlara göre dağılımda ise ilde en çok %47.06 oranla orta yaşlılar yaşamaktadırlar. Onları %41.52 ile genç nüfus takip eder. İlde yaşayan yaşlı nüfus oranı ise yalnızca %11.42’dir.

 

Erzincan Kiralık Daire Bakanlara İlin Coğrafi Yapısı

Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan Erzincan’ın büyük bir bölümü dağlarla kaplıdır. Munzur, Refahiye, Kop, Karasu ve Kesiş dağları ilde bulunan dağlara örnektir. Dağların yanı sıra ilde Erzincan Ovası, Tercan Ovası gibi ovalar da bulunur. Şehrin en büyük akarsuyu olan Karasu Irmağı da ilin önemli doğal kaynakları arasında yer alır. İlde karasal iklim tipi hüküm sürer. Yaz ayları kurak geçerken kış ayları tam tersi şekilde yağışlı geçer. İpek yolu üzerinde bulunan şehir coğrafi yapısı, doğal kaynakları ve tarihi dokusuyla göz alıcı bir konuma sahiptir. Bölgede yaşayan yerel halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktan oluşur. Coğrafi yapısının tarıma elverişli olmasıyla bölgede birçok tarım ürünü üretilebilmektedir. İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri domates, buğday ve arpadır. İlde özellikle arıcılıktan yüksek gelirler elde edilmektedir. Şehre ulaşımda ise havalimanı, demiryolu ve karayolu kullanılır. 1988 senesinde açılan Erzincan Havalimanı şehir merkezine 7 kilometre uzaklıktadır. İl İstanbul’a 1049 kilometre uzaklığında ve Ankara’ya 681 kilometre uzaklıktadır. Demiryoluyla ulaşımda da Erzurum Ekspresi ve Doğu Ekspresi kullanılır.

 

Erzincan Kiralık Daire Tercihinde Bulunacaklara Şehrin İlçeleri

01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre Erzincan’ın nüfusu 236.034 kişiden oluşur ve ilde yaşayan kişi sayısı her geçen gün daha da artış göstermektedir. Bu artış yılda ortalama %2 civarlarında seyreder. Şehrin nüfusu en fazla olan ilçeleri ise 157.452 kişilik nüfusuyla Merkez ilçesi ve ardından 17.623 kişilik nüfusu ile Tercan ilçesidir. Erzincan Yavuz Selim mahallesi kiralık daire arayışında olanların Tercan ilçesinde en çok tercih ettiği yerler arasındadır. Tercan dışında Merkez ilçesinde en çok ev aranılan mahallelerden biri Yunus Emre mahallesidir. İlin en düşük nüfuslu ilçeleri ise 2.437 kişilik nüfusuyla Otlukbeli ile 5.555 kişilik nüfusuyla Kemaliye ilçeleridir. Erzincan’da yaşamak isteyenler için şehrin ilçeleri ise;

 

 • Erzincan Merkez,
 • Kemaliye İlçesi
 • Üzümlü İlçesi,
 • Çayirli İlçesi,
 • Otlukbeli İlçesi,
 • Trecan İlçesi,
 • Iliç İlçesi,
 • Refatiye ve
 • Kemah İlçesidir.

 

Erzincan Kiralık Daire Arayanlara Fiyat Bilgileri

2019 Emlakjet bölge raporunu incelediğimizde şehirdeki evlerin ortalama 112 metrekareden oluştuğunu görürüz. Bu evlerde oturan kiracılardan ise ortalama 538 TL kira istenmektedir. Metrekare başına kira fiyatı da 5 TL olarak karşımıza çıkar. İldeki kiralık evler oda sayılarına ve alanlarına göre incelendiğinde 2+1, 86 metrekarelik bir daireden yaklaşık 338 TL ve 3+1, 130 metrekarelik bir daireden 637 TL kira getirisi beklenir. Eğer kira fiyatları bütçenize uygunsa ve ev arayışınızı hala sürdürüyorsanız siz de Erzincan Ergenekon mahallesi kiralık daire seçeneklerine ya da diğer ilçe ve mahalle seçeneklerine Emlakjet listeleme sayfalarından hızlıca ulaşabilirsiniz ve bu sayede sitemiz aracılığıyla aradığınız eve bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Erzincan Kiralık Daire
Erzincan Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Diyarbakır Bağlar Selahattin Eyyubi Mahallesi Kiralık Daire
 • Bolu Bolu Merkez Sağlık Mahallesi Satılık Daire
 • Kocaeli Kiralık Atölye
 • Bursa Karacabey Canbaz Mahallesi Satılık Tarla
 • Aydın Kuşadası Türkmen Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.