Emlakjet

Ayaş Feruz Mahallesi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Feruz Mahallesicancel
Ayaşcancel
Ankaracancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun sonuç bulunamadı. Farklı bir arama yapabilir veya benzer ilanları inceleyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle
Benzer İlanlar

Feruz Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Hakkında Temel Bilgiler

Emlakjet.com ailesi olarak, satılık ev arayışında olan vatandaşlara istedikleri evi bulmaları için her türlü desteği sağlamak amacındayız. Feruz Mahallesi satılık konut almak isteyenler için, satın alacakları evin sadece fiyatı konusunda değil, genel mahalle bilgileri, nüfusu, sağlık ve eğitim kurumları gibi temel özellikleri  hakkında da bilgi sahibi olabilmeleri adına hazırladığımız özel yazımıza göz atabilirsiniz. 

Feruz Mahallesi, Ankara ilinde bulunan Ayaş ilçesine bağlı mahallelerden biridir. Yıllara bağlı nüfus sayımlarına göre mahallede 2018 yılında 277 kişi yaşadığı bilinirken, 2019 yılında 266 kişi yaşadığı kayıtlara geçmiştir. Son sayımlara göre bu nüfusun 131 kişisi erkek, 135 kişisi kadındır. Orta Anadolu bölgesinde yer aldığı için step-bozkır iklimine sahiptir. Bu iklimin hakim olduğu bölgelerde yaz ayları çok sıcak, kış ayları ise çok soğuk geçmektedir. 2004'te Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından Orman Köyü statüsü ile Büyükşehir mücavir sınırlarına girmiştir. 2009 yılına kadar Çanıllı beldesine bağlı kalmıştır.,2009 yılında Çanıllı Belediyesi kapatılınca Ayaş Belediyesine bağlanmıştır. 2014 yerel seçimleri ile birlikte mahalle olmuştur. Ayaş Feruz Mahallesi satılık konut aldığınız takdirde eviniz Ankara merkeze 67, Ayaş merkeze ise yaklaşık olarak 33 km uzaklıkta olacaktır.

Feruz Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgileri 

Feruz satılık ev arayışında olan çocuklu aileleri ilgilendiren konulardan biri hiç şüphesiz eğitim kurumları oluyor. Feruz mahallesi sınırları içerisinde hiç eğitim kurumu listelenmektedir. Sizler için bilgilerine ulaştığımız mahalledeki ve yakınlardaki okulların adresleri ve iletişim bilgileri şu şekildedir:

  • Evci İlkokulu: Evci, 06710 Ayaş/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.
  • Akıncı Anadolu Lisesi: İncirlik, 06946 Ortabereket/Sincan/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.

Feruz Mahallesi Satılık Konut Arayışındakiler İçin Mahalle Sağlık Kurumu Bilgisi

Aldığı konutun çevresinde bir hastalık anında kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği sağlık kurumu olması çoğu ev sahibi için önemli kriterler arasında yer alıyor. Feruz sınırları içerisinde sağlık ocağı henüz yoktur fakat mahalle halkının kolaylıkla hizmet alabildiği yakınlardaki sağlık kurumları ve adres bilgileri şu şekildedir:

  • Kazan Aile Sağlığı Merkezi: Atatürk, GMK Cd., 06980 Kahramankazan/Ankara. Bu sağlık kurumundan randevu için 182 nolu randevu hattını arayabilir ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden başvuru yapabilirsiniz. 
  • Güdül Devlet Hastanesi: Emirler, 06840 Güdül/Ankara. Bu sağlık kurumuna randevu için 182 nolu telefon hattını arayarak ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)ye başvurabilirsiniz. 

Feruz Mahallesi Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Emlak Bilgisi

Son verilerine göre Feruz mahallesinde satılık dairelerin fiyat endeksine ulaşılamamıştır. Fakat mahallenin bağlı olduğu Ayaş ilçesinin satılık dairede ortalama birim fiyatı 1.143 ₺/m2 olarak hesaplanmıştır. Evlerin ortalama brüt alanı 100 metrekare iken Ayaşta satılık ev fiyatlarına baktığımızda ortalama 114.300 bin TL olarak satışa sunulmakta. Evlerin amortisman/geri dönüş süreleri ise yaklaşık 17 yıl olarak karşımıza çıkmaktadır. Emlakçıdan ve sahibinden Ayaş Feruz Mahallesi satılık daire fiyatlarını öğrenmek için sitemizdeki ilanlara hızlı ve kolay şekilde göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.