Emlakjet

Çekmeköy Aydınlar Mahallesi Kiralık Daire

araması için 6 ilan bulundu
search
Aydınlar Mahallesicancel
Çekmeköycancel
İstanbulcancel

Aydınlar Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Aydınlar Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Aydınlar Mahallesinin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Aydınlar Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Aydınlar Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Aydınlar Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Çekmeköy ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Asya Yakasında konumlanmıştır. Aydınlar Mahallesi’nin etrafında Ümraniye, Sultanbeyli ve Üsküdar gibi semtler mevcuttur.  

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler mevcuttur. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Bunlara ek olarak Aydınlar Mahallesinde pek çok sayıda eğitim kurumu vardır. Bu eğitim kurumlarının arasında Özel Bilgi Işığı Anaokulu ve Vatan Ortaokulu yer almaktadır. Aydınlar Mahallesinde bulunan evler, genel olarak siteler halinde toplanmış bir haldedir. Necati Alkan Spor ve Kültür Merkezi, bu mahalle içerisinde yer almaktadır. Hz. Aişe Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında bulunmaktadır.

Aydınlar Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Çekmeköy Aydınlar kiralık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Aydınlar Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Aydınlar Mahallesi, D-020 kodlu karayoluna yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yenidoğan – Necip Fazıl Metro: 11G numaralı otobüs hattı,
  • Cumhuriyet Mahallesi – Mecidiyeköy: 122D numaralı otobüs hattı,
  • Taşdelen – İmes / Ümraniye: 131T numaralı otobüs hattı.

Aydınlar Mahallesinin içinde ya da etrafında bulunan toplu taşıma duraklarından bazılarının bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Aydınlar durağı,
  • Burçak Sokak durağı.

Aydınlar Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Aydınlar Mahallesinde toplam 18.380 kişi yaşamaktadır. Mahallede ortalama bir ev 90 metrekaredir. Ortalama bir Aydınlar kiralık ev 794 Türk Lirasıdır.

İstanbul Çekmeköy Aydınlar sahibinden kiralık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.