Emlakjet

Çekmeköy Merkez Mahallesi Kiralık Daire

araması için 22 ilan bulundu
search
Merkez Mahallesicancel
Çekmeköycancel
İstanbulcancel

Çekmeköy Merkez Mahallesi Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Çekmeköy Merkez Mahallesi kiralık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Çekmeköy Merkez Mahallesinin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Çekmeköy Merkez Mahallesinde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Çekmeköy Merkez Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Bölgede Bulunan Çeşitli Lokasyonlar

Çekmeköy Merkez Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Çekmeköy ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Asya Yakasında konumlanmıştır. Çekmeköy Merkez Mahallesi’nin etrafında Ümraniye, Sultanbeyli ve Avcılar gibi semtler mevcuttur.  

Çekmeköy Merkez Mahallesinin sınırları içerisinde Sultançiftliği Taşlıtepe Devlet Ormanının bir kısmı bulunmaktadır. Çekmeköy belediye binası, mahallede bulunan önemli yerlerden bir tanesidir. Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler mevcuttur. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Bunlara ek olarak Çekmeköy Merkez Mahallesinde pek çok sayıda eğitim kurumu vardır. Bu eğitim kurumlarının arasında Doğa Okulları Çekmeköy Kampüsü, Bilfen Çekmeköy Anaokulu, Özden Cengiz Anadolu Lisesi ve Yenidoğu Okulları yer almaktadır.

Çekmeköy Merkez Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Çekmeköy Merkez kiralık ev arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Çekmeköy Merkez Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Çekmeköy Merkez Mahallesi, 0-6 kodlu karayoluna yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Kavacık / Çavuşbaşı – Ümraniye: 11ÇB numaralı otobüs hattı.

Çekmeköy Merkez Mahallesinin içinde ya da etrafında bulunan toplu taşıma duraklarından bazılarının bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Çekmeköy Merkez durağı,
  • Şile Yolu durağı.

Çekmeköy Merkez Mahallesi Kiralık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çekmeköy Merkez Mahallesinde toplam 26.611 kişi yaşamaktadır. Mahallede ortalama bir ev 100 metrekaredir. Ortalama bir Çekmeköy Merkez kiralık ev 1.104 Türk Lirasıdır.

İstanbul Çekmeköy sahibinden kiralık ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.